1. LM: Rezerva ztratila další zápas

11.3.2018 17:04

Po doslova zpackané koncovce si naše rezerva připsala další prvoligovou porážku. Hosté ze Sokola Pražského přijeli pouze se sedmi hráči, naše trenérské duo Klapetek - Filip mělo z pendlů k dispozici trojici Bukovjan, Slavík, Štěpánek.

Ve vyrovnaném průběhu měli zpočátku většinou mírně navrch hosté, ale po tři čtvrtiny žádný z týmů nezískal větší náskok. Závěrečné dějství ale začala Opava devítibodovou šňůrou, dostala se do vedení 52:43 a zdálo se, že hostům docházejí síly. Opak byl ale pravdou.

Zatímco se domácí hráči předstihovali v tom, co lze všechno pod košem zahodit, hosté se rozstříleli z perimetru, v čemž se jim dosud nedařilo a minutu před koncem se dostali po trojce Hartiga do vedení, které ještě zdůraznil Čeněk. Opava už odpověď nenašla a výhra tak putuje do Prahy.

Nejlepším opavským hráčem byl Jakub Slavík (17 bodů, 12 doskoků, 3 zisky, val. 23), 9 asistencí si k 8 bodům a 5 doskokům připsal Lukáš Bukovjan, 15 bodů a 8 doskoků (a jeden ukázkový blok) zaznamenal Jiří Štěpánek.

BK Opava B - Sokol Pražský 59:63 (20:19 28:31 43:43)
Body: Slavík 17, Štěpánek 15, Bukovjan 8, Martikán 7, Janoš 6, Šimon Kurečka, Kopf a Žídek 2 - Hartig 20, Celina 13, Brůha 12, Zach 9, Čeněk 4, Reimer 3, Habily 2; dvojky: 49/16 - 45/22; trojky: 29/6 - 22/4; TH: 11/9 - 13/7; chyby: 18 - 12; doskoky: 50 - 49; rozhodčí: Čarnecký, Válek; diváků: 40

V dalším kole bude hrát naše rezerva opět doma, když bude v 5. kole skupiny play-out hostit pražský celek GBA. Utkání je na programu v opavské víceúčelové hale v pátek 16.3.2018 se začátkem v 19:00 hod.