KNBL je přerušena!

10.10.2020 10:54

Nejen odkládání jednotlivých zápasů, ale rovnou pozastavení celé soutěže. To je realita těchto dnů.

V návaznosti na nové vládní rozhodnutí ohledně situace spojené s COVID-19 se s platností od pondělí 12. října na dva týdny zastaví veškeré profesionální i volnočasové aktivity sportovců ve vnitřních prostorách. V souvislosti s tímto vládním opatřením odkládá zatím STK ČBF a SŘ I. LM všechna utkání plánovaná v termínech od 12. 10. do 25. 10. 2020.

V případě, že se po 14 dnech opatření opět uvolní, bude se pokračovat dle plánovaných rozpisů jednotlivých soutěží s tím, že odložená utkání budou odehrána v náhradních termínech, o kterých rozhodne řídící orgán daných soutěží.

Z nařízení vlády ze dne 8. října 2020 č. 995 o přijetí krizového opatření neplyne nařízení o automatickém uzavření vnitřních sportovišť (tělocvičen), což ale dle informací STK ČBF většina zřizovatelů sportovišť udělala. V návaznosti na to se tento víkend 10. – 11. 10. 2020 odehrají plánovaná utkání STK ČBF v případě, že mají kluby utkání kde odehrát. V opačném případě budou odložena.

"Je to pro nás hodně nepříjemná situace. Chtěli jsme udělat maximum pro to, aby se liga nezastavila. Teď ale musíme přijmout rozhodnutí vlády a přizpůsobit se," uvedl k nařízené soutěžní pauze předseda Asociace ligových klubů NBL Tomáš Kotrč.

"Nezbývá nám než doufat, že po dvou týdnech se budou moci hráči opět vrátit do hal a liga se znovu rozběhne v nejkratším možném termínu. Zatím stále můžeme NBL kompletně dohrát, pro odložené zápasy bude možné využít i listopadové reprezentační okno. Fanouškům můžu slíbit, že se budeme snažit najít cesty, jak jim basketbal doručit i v době uzavření hal," dodal šéf ALK.

Nezbývá než čekat, jak se bude celá situace vyvíjet.