Krátký profil Jana Švandrlíka

3.8.2018 09:23

Jak jsme vás již informovali, novou opavskou posilou je Jan Švandrlík.

Ten se narodil 28.1.1994 v Plzni, kde také v 10 letech začal s basketbalem. Jeho prvním trenérem byl jeho otec, pak se ho ujal známý plzeňský trenér Stanislav Marian. Jan Švandrlík hrál za Lokomotivu Plzeň, ale již v 15 letech odešel do Španělska. Byl členem kádru Unicaja Malaga a CB Clinicas Rincon Malaga, absolvoval také Canarias Basketball Academy.

Od sezóny 2014/15 působil v USA. Nejprve dva roky v Indian Hills College, poté hrál NCAA za newyorský celek Iona Gaels. Je výborným trojkařem, celé 4 sezóny v Americe si udržoval úspěšnost přes 40 %. Jan Švandrlík hrál i mládežnických reprezentacích, byl členem výběrů U16 i U18 na ME a rovněž výběru U19 na MS v roce 2013.

Jan Švandrlík měří 201 cm a váží 95 kg, jeho vzorem je Kobe Bryant. Do Opavy se zjevně těšil: "Chtěl jsem se vrátit do Česka. Od patnácti jsem v cizině. Hrával jsem ve Španělsku a v Americe. Opava je mi sympatická, hraje Ligu mistrů, jde českou cestou. V kabině je skvělá parta. Ráďa Kouřil mi říkal, že mě budou mít v Opavě rádi, tak jsem tady."

Věřme, že se Honzovi bude v Opavě dařit a že bude platným členem opavského týmu.