BK Opava – NH Ostrava (70 let opavského basketbalu)

BK Opava – NH Ostrava (70 let opavského basketbalu)

Kooperativa NBL, 21. kolo, 18:00, Hala Opava

29.12.2015

Počátky opavského basketbalu sahají do konce roku 1945. Tehdy byl založen oddíl BK Opava, takže v roce 2015 uplyne již 70 let od vzniku organizovaného opavského basketbalu.

"Kulaté výročí od založení našeho klubu si zaslouží připomenutí," uvedl tiskový mluvčí klubu Dušan Štěnička a pokračoval: "Na druhou stranu jsme se rozhodli nedělat ke kulatinám nějaké velké oslavy."

Fanoušci se tak mohou těšit během derby s Ostravou, které se uskuteční 29. prosince 2015 od 18 hodin, na vyvěšení dresů připomínajících největší úspěchy klubu či výstavu všech trofejí, které klub doposud získal.

"Na utkání se objeví hráčské a trenérské osobnosti, které klubem prošly za jeho ligovou historii," vyjmenoval Štěnička a dodal: "Většinu osobností jsme již oslovili, s blížícím se termínem derby uveřejníme seznam těch, kteří přislíbili účast. Bohužel většina bývalých hráčů nechtěla sehrát exhibiční utkání, o kterém jsme také uvažovali."

Pro fanoušky budou v hale ke shlédnutí fotografie týmů od roku 1996 až do současnosti, vystaveny budou také snímky současných týmů od přípravek až po první mužstvo. Opět budou rozdávány fandítka, které sklidily v loňském play-off velký úspěch a připraveny budou podpisové karty "A" mužstva.

"O poločase proběhne rovněž poděkování bývalým hráčům a trenérům na palubovce," doplnil Štěnička.

Na utkání budou s ohledem na předpokládanou vyšší návštěvu prodávány vstupenky v předprodeji. Jako obvykle se budou prodávat na recepci Hotelu Opava, cena bude stejná jako na ostatní utkání, tedy 90 Kč s tím, že ženy mají vstup zdarma.

Předprodej bude zahájen po utkání s Jindřichovým Hradcem a bude probíhat denně od 6 do 22 hodin.