Divošky Opava

Divošky Opava

Divošky Opava (roztleskávačky BK Opava) fungují jako Sportovně gymnastický klub. Sdružují holky, které mají rády gymnastiku a tanec s možností vystupování na zápasech BK Opava, účastí na dalších soutěžích a vystoupeních.

Divošky stále přijímají do svých řad nové zájemce o gymnastiku a tanec, uvítají i nové trenérky, které mají zájem podílet se na rozvoji tohoto sportu, chtějí získávat nové zkušenosti, jsou kreativní a bavilo by je připravovat týmy na soutěže a vystoupení.

 

 

Základy dnešního gymnastického klubu můžeme hledat již v roce 1985, kdy  se skupina gymnastek v Sokole Opava začala věnovat pohybovým skladbám. Tehdy spolu trénovaly gymnastky ročníku 1969 a mladší. S první pohybovou skladbou jsme soutěžily v Přerově. Gymnastky jezdily na soustředění, tábory, lyžařské kurzy.

Další etapou klubu byly gymnastické třídy na ZŠ Mařádkova v Opavě. V této době jsme se věnovali rekreační sportovní gymnastice, závodní moderní gymnastice, vozili medaile z Mistrovství ČR. Sólovým a skupinovým soutěžím se věnovalo kolem 80 dětí. Díky zkušenostem ze soutěží jsme se přiblížili Estetické skupinové gymnastice, která se ve světě rozvíjela.  Jako první jsme úspěšně reprezentovali ČR s pohybovou skladbou ve Finsku.

Novou soutěžní disciplínou se pro klub stál TEAMGYM. Pohybová skladba, skoky na malé trampolíně a akrobacie – to byly disciplíny soutěže, ve které klub získával další medaile. Sportovci se podívali do Německa, Švédska, Finska na soutěže a festivaly, společně s rodiči sjížděli řeky, lyžovali, jezdili na výměnné pobyty do Dánska.

Od roku 1997 se gymnastika přestěhovala na ZŠ Šrámkova v Opavě, kde máme k dispozici 2 tělocvičny a gymnastický sál. V této době se děvčata i chlapci podíleli na tvorbě hromadných skladeb, natáčeli metodická videa, absolvovali festivaly v Polsku a jeden ve Francii. Medaile vozíme ze soutěží v pohybových skladbách. Poslední plánovaný gymnastický festival na Islandu byl díky současné situaci ve světě zrušen. ZŠ Šrámkova se stala Centrem sokolské sportovní všestrannosti, kdy ve spolupráci s ČOS organizujeme všestranné sportovní aktivity pro děti i veřejnost.

 

KONTAKT

daniela.kureckova@skola-opava.cz
tel. 737 732 335

 

Divošky Opava

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.