Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata

V roce 2020 se náš klub podruhé zapojil do akce Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. S ohledem na epidemiologická opatření "naděloval" před Vánoci pouze náš kapitán Jakub Šiřina s tím, že náš klub vybraným klientům vily zajistí společný výlet s hráči do Arboreta Nový Dvůr. Opavský kapitán a reprezentační rozehrávač předal obyvatelům Vily Vančurova také další drobnosti spolu s dávkou vitamínů v podobě pomerančů. „Bohužel jsme se nemohli pozdravit s klienty vily osobně, jako tomu bylo v loňském roce, kdy jsme pro ně připravili povídání o basketbalu a krátké cvičení s míčem," řekla hvězda české ligy.

Slíbený dárek, kterým byla návštěva Arboreta v Novém Dvoře, proběhl v červnu 2021, jakmile to dovolila epidemiologická situace. Počasí vyšlo na výbornou, dvacítka seniorů měla z výletu velkou radost a netradiční akce to byla i pro naše hráče.

Reportáž z návštěvy Arboreta připravil i Český rozhlas, který má celý projekt skrze svůj Nadační fond Českého rozhlasu pod svými křídly.

 

První nadílka probíhěhla v roce 2019, kdy se z nabízených možností Ježíškových vnoučat hráčům nejvíce zamlouvala návštěva Vily Vančurova, kde proběhla diskuze trenéra a několika hráčů s obyvateli vily.

„Besed jsem zažil už mnoho, ale netušil jsem, co od této mohu očekávat,“ uvedl trenér Petr Czudek, který si kromě propagačních materiálů vzal na schůzku i několik basketbalových míčů: „Vzal jsem menší míče, které jsou lehké. Přesto se našim posluchačům zdály těžké.“

Trenér Czudek předal obyvatelům poukaz na 5.000 Kč, které mezi sebou vybrali hráči a vedení klubu. Vybraná částka posloužila na nákup pojizdné klece a dvou andulek - Jeníčka a Mařenky.

Článek o návštěvě zástupců klubu na webových stránkách Vily Vančurova.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.