Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata

Basketbalový klub se pravidelně zapojuje do akce Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. První nadílka proběhla v roce 2019, kdy vybraní hráči a trenér Petr Czudek navštívili poprvé seniory ve Vile Vančurova. „Besed jsem zažil už mnoho, ale netušil jsem, co od této mohu očekávat,“ uvedl trenér Petr Czudek, který si kromě propagačních materiálů vzal na schůzku i několik basketbalových míčů: „Vzal jsem menší míče, které používají děti a jsou lehké. Přesto se našim posluchačům zdály těžké. Člověk se pak po takové netradiční návštěvě zamyslí nad životem i stářím.“

O rok později "naděloval" z důvodu epidemiologických opatření pouze náš kapitán Jakub Šiřina. „Bohužel jsme se nemohli pozdravit s klienty vily osobně, jako tomu bylo v loňském roce, kdy jsme pro ně připravili povídání o basketbalu a krátké cvičení s míčem," řekl opavský kapitán. Kromě drobností a dávky vytamínů v podobě pomerančů předal zástupcům vily poukaz na společný výlet seniorů s hráči do Arboreta Nový Dvůr. Výlet se uskutečnil v roce 2021, počasí tehdy vyšlo na výbornou a dvacítka seniorů měla z výletu velkou radost. Netradiční akce to byla i pro naše hráče. Reportáž po návštěvě Arboreta tehdy připravil i Český rozhlas, který má celý projekt skrze svůj Nadační fond Českého rozhlasu pod svými křídly.

Další pokračování Ježíškových vnoučat proběhlo v roce 2022 na Zámku Kravaře, kde účastníky přivítala starostka města Mgr. Monika Brzesková, proběhla komentovaná prohlídka Barokní kaple a přilehlého areálu. Zpestřením bylo vystoupení slečny Viktorie Jařabové, která v kapli zazpívala několik písní.

Poslední epizoda basketbalistů v roli Ježíškových vnoučat  je pak v plánu na jaře letošního roku. Před Vánoci klienty navštívila dvojice Šimon Puršl a Adam Pecháček, kteří seniory obdarovali drobnými dárky a hlavně poukazem na další společný výlet do Arboreta v Novém Dvoře.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.