Matyáš Tazbirek

V roce 2020 získali naši hráči v soutěži Kooperativa NBL Shoot Out 3x 10.000 Kč na charitativní projekty a rozhodli se je darovat Matymu Tazbirkovi, kterému rodiče díky tomu pořídili nové elektrokolo. Elektrokolo bylo zakoupeno ve sportovní speciálce Sportovní Kurzy.cz.

V roce 2018 proběhla charitativní akce ČBF pod názvem Každý koš pomáhá a kluci z týmů U10 - U12 pod vedením Kamila Vajdy uspořádali něco podobného právě pro Matyáše Tazbirka. Jejich akce nazvaná "I naše koše pomáhají" měla pomoci zaplatit hipoterapii, nakonec ale způsobila vlnu solidarity a podpory, takže se pro Matyho vybralo 56.000 Kč. Navíc se přidala i Nadace Radima Masného, která Matymu darovala speciální zdravotní rotoped v hodnotě 100.000 korun.

 

Matyáš Tazbirek trpí od svého předčasného narození dětskou mozkovou obrnou (DMO) a přidruženými nemocemi, má za sebou spoustu operací a při jedné z nich se již málem neprobudil.

Celou dobu jeho rodiče slýchali od lékařů, že nebude vidět, slyšet, mluvit, vnímat, hýbat se, sedět,chodit atd. Je pravda, že zatím nechodí a sám si ani nesedne, ale vše ostatní, navzdory predikcím, již zvládl.

Více o Matyášovi, případně i o možnosti, jak ho podpořit, najdete na webových stránkách http://www.matytodokaze.cz.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.