15. 11. 2022

1. liga 9/23: Rezerva nezaváhala ani s Brnem

Na svou šestou výhru v tomto prvoligovém ročníku se ale naši basketbalisté celkem nadřeli

Hráči týmu Basket Brno U23 totiž začali lépe a ještě na začátku druhého poločasu vedli o 12 bodů (36:48). Pak ale naši basketbalisté, posílení pro tento zápas "áčkaři" Kubou Slavíkem, Radkem Farským a Honzou Mičkou, zabrali, následující 4 minuty vyhráli 11:0 a v koncovce 3. čtvrtiny vedli pro změnu oni o 12 bodů (68:56). V posledním dějství si už výhru pohlídali a připsali si třetí výhru v řadě.

Lídrem týmu byl Jan Mička, který k 26 bodům (trojky 4/3) přidal 11 doskoků, 4 zisky a jeho koeficient užitečnosti se zastavil až na čísle 39. Double-double si připsal také Radek Farský (14 bodů, 10 doskoků), Kuba Slavík zaznamenal 18 bodů, 5 doskoků a 5 asistencí.

BK Opava B - Basket Brno U23 90:78 (9:15 36:43 68:56)
Body: Mička Jan 26, Slavík Jakub 18, Farský Radek 14, Štěpánek Jiří 12, Kurečka Matouš 10, Kurečka Šimon 6, Lazecký Petr 4 - Strašák Jan 18, Stráněl Milan Tomáš 14, Koulisianis Joanis 9, Křivánek Petr 9, Půlpán Marek 9, Korotchenko Nikita 8, Svoboda Šimon 5, Houzar Tomáš 4, Lishchyna Illia 2; trojky: 32/10 - 29/8; dvojky: 38/23 - 37/19; TH: 28/16 - 25/16; chyby: 21:27; doskoky: 50:39

Odvetnou část základní části 1. ligy skupiny Východ začnou naši ve Svitavách u vedoucího a dosud neporaženého týmu Turů. Doma budou opět hrát 25.11.2022, kdy se utkají s BCM Orli Prostějov.