Novinky

Zafunguje kouzlo žlutého pekla? Pomoc fanoušků potřebujeme, hlásí opavská kabina
26. 04.

V nejtěžší možné situaci této sezony se aktuálně nachází první tým basketbalové Opavy. Pokud totiž nezvládne dnešní duel s Ostravou, má po sezoně. Celá kabina věří, že tento černý scénář naplněn nebude. Pomoci k tomu mohou i skvělí opavští fanoušci. Pověstné žluté peklo už několikrát v minulosti ukázalo svou sílu a usmažilo nejednoho soupeře.

Celý článek

Ještě není konec, vzkazuje do Ostravy Radovan Kouřil
24. 04.

Hodně smutní opouštěli v úterý večer opavští basketbalisté ostravskou halu Tatran. Nutno říci, že oprávněně. Čtvrtý čtvrtfinálový duel s ostravskou Novou hutí měli rozehraný na vítězství. Totálně ale zpackali závěr normální hrací doby. Necelé čtyři vteřiny před koncem si totiž nechali vstřelit trojku od Michala Svobody. Ta poslala zápas do prodloužení. V něm už domácí kralovali a vyhráli 100:93.

Celý článek

Opavě uteklo vítězství mezi prsty. Do Ostravy se chceme vrátit
23. 04.

Opavský tým měl na Tatranu opět převahu v hledišti. Naši fanoušci byli jedním slovem úžasní. I na palubovce to vypadalo dobře. Ve čtvrté čtvrtině si Opava vytvořila slušný náskok. Bohužel o ten přišla. Nakonec Michal Svoboda trojkou nasměroval zápas do prodloužení. V něm bohužel slavila vítězství Ostrava. Celkově vyhrála 100:93.

Celý článek

Béčkoví kadeti jasně přehráli Valachy
23. 04.

Na béčkové kadety Opavy čekal druhý zápas s Valašským Meziříčím. Slezané na domácí palubovce svého protivníka jasně přehráli. O osudu utkání bylo rozhodnuto už během prvního poločasu, kdy si svěřenci trenéra Šimona Kurečky vytvořili slušný náskok.

Celý článek

Druhá prohra v play-off. Opava v sérii prohrává
22. 04.

Opavským basketbalistům se po páteční domácí porážce nepodařilo na rivala z Ostravy najít znovu recept. Svěřenci trenéra Petra Czudka dotáhli duel až do dramatické koncovky. V ní se štěstí přiklonilo na domácí stranu a Nová huť vyhrála 77:70.

Celý článek

Šek za dražbu dresů předali basketbalisté hospici na palubovce
20. 04.

Symbolický šek na částku 108.326 korun předal v pátek 19. dubna ředitel Basketbalového klubu Opava Radim Vysocký vedoucí mobilního hospice Pokojný přístav Evě Mertové. Předání proběhlo za bouřlivého potlesku přímo na palubovce opavské haly v poločase utkání opavských basketbalistů s týmem Ostravy.