01. 05. 2017

1. liga dospěla do Final 4

Již bez účasti naší rezervy pokračovala vyřazovacími boji druhá nejvyšší soutěž mužů.

Přemožitel opavského béčka v předkole play-off, kterým byly brněnské Šlapanice, podle očekávání nestačil na lídra a hlavního favorita soutěže Královské Sokoly z Hradce Králové. V Hradci sice i díky 25 bodům Romana Zachrly podlehly Šlapanice pouze o 5 bodů, odveta už ale byla jasnou záležitostí Sokolů, kteří si výhrou 97:64 pojistili kromě postupu také pořadatelství závěrečného turnaje.

I z dvojice Basketbal Olomouc a Slavoj Litoměřice postoupil favorit z Čech, kterému na to stačila také jen dvě utkání. Také béčko Nymburku splnilo předpoklady, když si svěřenci Pavla Beneše rovněž ve dvou zápasech poradili s Basketem Košíře.

K překvapení došlo v posledním čtvrtfinálovém klání. Ambiciózní celek Zlína podlehl v prvním utkání doma Plzni o 11 bodů, ale to horší na něj čekalo v odvetě. Zlínští basketbalisté, kteří přijeli pouze v 8 lidech, dali za poločas jen 10 bodů, z toho ve druhé čtvrtině pouhé 3. Odnesli si tak drtivou porážku 35:87 a z postupu se radovala Plzeň.

Plzeňští basketbalisté tak budou v semifinále soupeři domácímu favoritovi Královským Sokolům, v prvním semifinále se utkají Litoměřice s nymburskou rezervou. Semifinále se hrají v sobotu 6.5.2017, v neděli jsou na pořadu boje o umístění. Vítězové budou mít právo utkat se v baráži o účast v příštím ročníku Kooperativa NBL s týmem Prostějova.

Naše rezerva minulý ročník 1. ligy vyhrála, letos jak známo vypadla v předkole a skončila na konečném 9. místě.