30. 11. 2018

1. LM: Béčko vyloupilo Olomouc

Naše rezerva v předehrávce 11. kola zaskočila favorizovaný tým Basketbal Olomouc a veze z metropole Hané výhru.

I tentokrát měl David Klapetek k dispozici všechny tři pendlující hráče a jeho celek začal s chutí. Postupně si vypracoval dvouciferný náskok, když hlavní slovo měla právě trojice Bukovjan, Slavík a Štěpánek. Podobně to bylo i ve druhé čtvrtině, po níž svítil na ukazateli stav 36:58.

Kdo ale čekal pohodový druhý poločas, ten se velice mýlil. Třetí hrací období patřilo totiž domácím, kteří povolili Opavě pouhých 9 bodů, sami jich přidali 31 a stav byl srovnán - 67:67. Rozhodovala poslední čtvrtina. V ní měla mírně navrch Opava, ale závěr byl dramatický. Marek Sehnal těsně před koncem snížil na manko pouhého bodu, ale výhru Opavy pečetil trestným hodem Mikuláš Pavlík.

Tři čtvrtiny opavských bodů zaznamenala trojice Jiří Štěpánek, Lukáš Bukovjan a Jakub Slavík, když posledně jmenovaný si za 20 bodů a 10 doskoků zapsal double-double. Nejužitečnějším hráčem byl Jirka Štěpánek (val. 28), nejlepším střelcem Lukáš Bukovjan.

Basketbal Olomouc - BK Opava B 89:91 (22:31 36:58 67:67)
Body: Sehnal Marek 26, Šmerda Vít 23, Urbánek Adam 23, Jurka Radek 9, Tůma Filip 6, Jančík Vojtěch 2 - Bukovjan Lukáš 24, Štěpánek Jiří 22, Slavík Jakub 20, Neugebauer Jan 8, Pavlík Mikuláš 7, Janoš Dominik 6, Kopf Daniel 4; trojky: 24/7 - 21/8; dvojky: 59/28 - 44/26; TH: 19/12 - 21/15; chyby: 18 - 16; doskoky: 43 - 41; rozhodčí: Nejezchleb, Večeřa

V dalším kole bude naše rezerva hostit druhý celek z Olomouce, tedy UP Olomouc, který zatím ani jednou nevyhrál. Zápas se hraje v neděli 9.12.2018 se začátkem v 16:00 hod.