26. 03. 2018

1. LM: Debakl rezervy v Plzni

Ani při dalším výjezdu naše béčko neuspělo a z Plzně si dovezlo vysokou porážku.

David Klapetek měl z pendlů k dispozici trio Bukovjan, Slavík, Štěpánek, po delší době se v sestavě objevil také Jonáš Kavan. Opava mohla na úspěch pomýšlet jen v první čtvrtině, kterou dokonce po trojce Jirky Štěpánka o bod vyhrála. Po krátké pauze ale přišla patnáctibodová šňůra domácích a zápas nabral úplně jiný směr.

Naši v tomto hracím období zaznamenali pouze 7 bodů a rázem prohrávali o více než dvacet. Domácí poté ještě své vedení zvýraznili ve třetí čtvrtině a pak už se zápas jen dohrával.

Nejlepším opavským střelcem byl se 17 body Jirka Štěpánek, nejužitečnějším pak Lukáš Bukovjan (13 bodů, 4 doskoky, 6 asistencí, 5 zisků, val. 15). Rozdíl týmové užitečnosti byl ještě výraznější než skóre: Plzeň 100, Opava 39.

BK Lokomotiva Plzeň - BK Opava B 86:52 (20:21 51:28 73:39)
Body: Lejsek 19, David 14, Zeman 14, Honomichl  10, Suchý 8, Kovanda 6, Baselides 5, Froněk 4, Král 4, Doljak 2 - Štěpánek 17, Bukovjan 13, Slavík 9, Kopf 5, Žídek 5, Kurečka Šimon 3; trojky: 14/6 - 19/2; dvojky: 56/28 - 41/17; TH: 32/12 - 30/12; chyby: 25 - 23; doskoky: 54 - 43; rozhodčí: Peterková, Výborný

O velikonočních svátcích má 1. liga volno. Po nich se opavská rezerva představí doma, kdy bude v pátek 6.4.2018 hostit od 19:00 hod. Sokol Žižkov. Nepříliš úspěšnou sezónu pak zakončí o týden později v Praze se Sokolem Pražským.