24. 03. 2019

1. LM: I souboj rezerv pro Nymburk

K dohrávce 2. kola skupiny play-out jela naše rezerva do Nymburku, ale neuspěla stejně, jako naše áčko proti mistrovi.

Po vyrovnaném začátku šli do většího vedení domácí, kteří ve druhé čtvrtině vedli už o 15 bodů. Klapetkovi svěřenci ale nic nezabalili, do konce poločasu srovnali stav a na začátku druhé půle šli dokonce do pětibodového trháku. Jedenáct bodů Nymburku v řadě ale překlopilo vedení na domácí stranu a v posledním dějství si tým Ládi Sokolovského už výhru pohlídal.

V opavském týmu hrál prim Kuba Slavík, který si připsal double-double za 17 bodů a 13 doskoků. K tomu přidal 2 asistence, dva zisky a 6 získaných faulů (val. 26). Další double-double získal na své konto i Lukáš Bukovjan za 10 bodů a 17(!) asistencí.

Králem palubovky byl ale tentokrát domácí Filip Novotný, který zaznamenal dokonce triple-double (25 bodů, 12 doskoků, 11 asistencí), k tomu získal na sebe také 11 faulů (val. 41).

Basketball Nymburk B - BK Opava B 94:84 (28:17 43:41 71:63)
Body: Novotný Filip 25, Kolář Martin 21, Snop David 15, Mikula Tobiáš 11, Plešingr Dominik 7, Vejvar Vojtěch 7, Hořejš Roman 6, Holoubek Martin 2 - Vlček Kryštof 20, Slavík Jakub 17, Štěpánek Jiří 16, Kopf Daniel 11, Bukovjan Lukáš 10, Pavlík Mikuláš 5, Neugebauer Jan 4, Janoš Dominik 1; dvojky: 36/19 - 61/27; trojky: 35/13 - 28/4; TH: 24/17 - 30/18; chyby: 23 - 24; doskoky: 54 - 47; rozhodčí: Perlík, Petrák

V dalším kole hraje naše rezerva doma. V pátek 29.3.2019 hostí od 16:00 hod. tým Vyšehradu. Případnou výhrou si naši basketbalisté definitivně zajistí setrvání v 1. lize mužů i pro další sezónu.