14. 03. 2019

1. LM: Nymburk utekl stovce

Druhé domácí vystoupení, druhá výhra rezervy v nadstavbě. Takový byl zápas 6. kola skupiny play-out 1. ligy mužů v Opavě.

Bývalí spoluhráči ze zlaté doby opavského basketbalu David Klapetek a Ladislav Sokolovský stáli proti sobě, ovšem tentokrát jako  trenéři. Lépe sice začali opavští basketbalisté, ale hra i skóre se brzy vyrovnaly. Posledních 150 vteřin první čtvrtiny ovšem vyhráli domácí 13:2 a vedli o deset bodů.

Šňůra pokračovala i po pauze a domácí postupně vedli již o bodů 17. Nymburská rezerva ale začala kousat a hosté snížili na minus 9. Jejich snahu ale uťal 7 body v řadě Jirka Štěpánek. Pak přidal dvojku a dvě trojky v řadě Jan Neugebauer a Opava opět ovládla hru i skóre. Poločas zakončil košem s faulem Kryštof Vlček a bylo to 62:38.

Ve druhé půli už opavští basketbalisté nedovolili těm nymburským nějaký zásadní obrat a v poklidu dokráčeli k vítězství, přestože dohrávali bez vyfaulovaných Honzy Blaštíka a Jirky Štěpánka. K vidění byly ukázkové smeče Kuby Slavíka, Jirky Štěpánka či Kryštofa Vlčka nebo i blok Lukáše Bukovjana, stovka ale nakonec nepadla.

Lukáš Bukovjan si připsal double-double za 11 bodů a 14(!) asistencí, střelecky se dařilo hlavně trojici Štěpánek, Slavík a Kopf. Co se týče ratingu, nejlépe na tom byli Kuba Slavík (val. 32), Lukáš Bukovjan (val. 23) a Daniel Kopf (val. 22).

BK Opava B - Basketball Nymburk B 98:78 (33:23 62:38 82:57)
Body: Štěpánek Jiří 24, Slavík Jakub 22, Kopf Daniel 15, Bukovjan Lukáš 11, Vlček Kryštof 10, Neugebauer Jan 8, Blaštík Jan 4, Gebauer Dominik 2, Žídek Dalibor 2 - Mikula Tobiáš 23, Hořejš Roman 11, Mráz Jan 11, Kulich Miloslav 9, Holoubek Martin 8, Vejvar Vojtěch 7, Mareš Lukáš 4, Kotásek Eduard 3, Snop David 2; dvojky: 54/30 - 42/21; trojky: 19/7 - 30/7; TH: 20/17 - 26/15; chyby: 24 - 18; doskoky: 48 - 35; rozhodčí: Holubek, Čarnecký; diváků: 40

Příští zápas naší rezervy bude odvetou za ten dnešní. V odloženém zápase 2. kola se totiž znovu střetnou rezervy Nymburku a Opavy, tenokrát v Nymburku v pátek 22.3.2019. Doma pak béčko uvidíme v pátek 29.3.2019, kdy se utká s Vyšehradem. Začátek zápasu je zatím stanoven na 16:00 hod.