06. 01. 2019

1. LM: Odveta s Novým Jičínem Opavě vyšla

Na kdysi slavná derby Opavy a Nového Jičína navazují prvoligové zápasy naší rezervy a obnoveného novojičínského klubu.

Naše béčko mělo Novému Jičínu po pokažené koncovce prvního zápasu co vracet, navíc se rezerva pohybuje na hraně postupu do prostřední nadstavbové skupiny. Proto při neúčasti Jirky Štěpánka nastoupil ke svému prvnímu prvoligovému zápasu této sezóny Rosťa Dragoun. David Klapetek měl z pendlů k dispozici také Lukáše Bukovjana a Kubu Slavíka.

První body sice zaznamenali hosté, ale Opava brzy převzala otěže zápasu a vypracovala si do konce čtvrtiny desetibodový náskok. Ten v polovině druhého dějství narostl po šestibodové šňůře až na bodů 21 a do druhého poločasu nastupovali domácí se sedmnáctibodovým polštářem.

Po vyrovnané třetí čtvrtině přišel nápor Nového Jičína. Hosté se chytli z trojek a náskok domácích se po desetibodové novojičínské šňůře smrskl na pouhých 5 bodů a pomalu přicházelo dejavu z prvního vzájemného zápasu v Novém Jičíně. Naši ale měli Rosťu Dragouna a Lukáše Bukovjana a podobný průběh tentokrát soupeři nedovolili. Výhru si pohlídali a dotáhli se bodově nejen na Nový Jičín, ale také na jihlavskou Vysočinu.

V opavském dresu zářilo duo Dragoun - Bukovjan. Prvně jmenovaný zaznamenal 30 bodů, 5 doskoků, 6(!) zisků a 2 asistence (val. 32). Stejného ratingu dosáhl také Lukáš Bukovjan, který si zapsal double-double za 22 bodů a 11 asistencí. V dresu hostů byl nejvíce vidět Tadeáš Janík (22 bodů, 20(!) doskoků, val. 36). Rozhodujícím faktorem zápasu byl zřejmě počet ztrát (10 - 24), resp. zisků (20 - 3).

BK Opava B - BC Nový Jičín 89:77 (26:16 45:28 66:51)
Body: Dragoun Rostislav 30, Bukovjan Lukáš 22, Slavík Jakub 9, Vlček Kryštof 9, Janoš Dominik 7, Kopf Daniel 5, Kurečka Šimon 4, Žídek Dalibor 3 - Janík Tadeáš 22, Jakubu Zdeněk 14, Szarowski Daniel 11, Pindroch Lukáš 10, Kelar Jan 7, Klímek Daniel 7, Baranec Michal 3, Leczo Jan 2, Panák Daniel 1; trojky: 24/5 - 14/6; dvojky: 49/29 - 48/24; TH: 26/16 - 20/11; doskoky: 35 - 44; chyby: 25 - 23; rozhodčí: Zatloukal, Čarnecký; diváků: 44

V dalším kole jede naše rezerva na palubovku lídra BCM Orli Prostějov, doma se opět představí v pátek 18.1.2019, kdy bude od 19:00 hod. hostit celek BC Vysočina.