05. 10. 2018

1. LM: Opava veze výhru z Olomouce

Po domácí prohře s Basketbalem Olomouc vyloupila Opava půdu dalšího olomouckého týmu UP.

David Klapetek se musel obejít bez Lukáše Bukovjana, který je v Číně s basketbalem 3x3, na straně Olomouce nastoupil Petr Martikán, který přestoupil do NH Ostrava a v UP Olomouc hostuje. První bod sice zaznamenal Daniel Kopf, ale pak Opava nedala 5 minut ani bod a domácí vedli 10:1. Poté ale hosté zapnuli na vyšší rychlostní stupeň a vyhráli první čtvrtinu 20:17.

Většinu 2. čtvrtiny sice vedla Opava, ale desetibodová šňůra Olomouce převážila misky vah na domácí stranu. Závěrečná trojka Dominika Janoše ale znamenala, že do šaten šla s minimálním náskokem Klapetkova družina.

Druhý poločas začala Opava sedmi body v řadě a takto vzniklý náskok si nejen udržovala, ale v závěru čtvrtiny ještě zvýraznila - 54:70. Když v úvodu posledního dějství proměnil Jakub Slavík 4 šestky a přidal i smeč, vedla Opava již o 22 bodů. Olomoučtí sice nic nezabalili, aktivní byl hlavně exopavský Martin Vaňák, ale naši basketbalisté si již výhru pohlídali.

Martin Vaňák byl sice nejlepším hráčem zápasu (32 bodů, 13 doskoků, val. 35), ale Opava podala kolektivní výkon. Double-double si připsal také Jakub Slavík (20 bodů, 10 doskoků, val. 32), ovšem v týmu Davida Klapetka byly ještě další čtyři dvouciferní střelci.

UP Olomouc - BK Opava B 85:94 (17:20 38:39 54:70)
Body: Vaňák Martin 32, Hein Roman 17, Koukol Filip 8, Strniště Matěj 6, Svoboda Štěpán 6, Martikán Petr 5, Hlobil Jan 4, Hanuš Jakub 3, Jílek David 2, Langstein Pavel 2 - Slavík Jakub 20, Vlček Kryštof 20, Kopf Daniel 13, Štěpánek Jiří 13, Žídek Dalibor 12, Kurečka Šimon 7, Janoš Dominik 5, Černý Kamil 2, Pavlík Mikuláš 2; dvojky: 52/26 - 53/25; trojky: 27/6 - 22/8; TH: 21/15 - 26/20; chyby: 25 - 23; doskoky: 56 - 37; rozhodčí: Karafiát, Petrák

Příští zápas sehraje naše rezerva doma. V pátek 12.10.2018 bude od 19:00 hod. hostit SKB Zlín s bratry Ihringovými, Robinem Matějkou a Petrem Dokoupilem v sestavě.