27. 10. 2018

1. LM: Orli v Opavě bodovali

Tým BCM Orli Prostějov si udržel prvoligovou neporazitelnost i v Opavě.

Trenér opavské rezervy David Klapetek se musel obejít bez Jakuba Slavíka, i tak jeho svěřenci vedli ještě po třech minutách 9:8.  Ve zbylé části ale začali vládnout Orli, kteří se pak v druhé části hry dostali do dvouciferného vedení.

To narostlo po přestávce až na 15 bodů a přestože se opavští basketbalisté dostali ve čtvrté čtvrtině po zisku a koši s faulem Lukáše Bukovjana na rozdíl 6 bodů, na víc už jim síly nestačily. V závěru si alespoň první prvoligové minuty i body připsal šestnáctiletý Jan Blaštík.

Hráčem zápasu byl opavský Lukáš Bukovjan, který svůj tým táhl celých 40 minut, k 21 bodům přidal i 9 doskoků, 7 asistencí, a 6 získaných faulů (val. 28). Nejvíce ho podpořil tradičně Kryštof Vlček (15 bodů, 9 doskoků, 4 asistence, val. 21).

BK Opava B - BCM Orli Prostějov 73:86 (17:22 35:47 56:68)
Body: Bukovjan Lukáš 21, Vlček Kryštof 15, Štěpánek Jiří 14, Kurečka Šimon 9, Pavlík Mikuláš 4, Žídek Dalibor 4, Blaštík Jan 2, Janoš Dominik 2, Neugebauer Jan 2 - Palenik Juraj 21, Klepač Adam 17, Váňa František 16, Borovka Štěpán 12, Michalčík Matěj 7, Sychra Lukáš 6, Goga Adam 5, Medek Dominik 2; dvojky: 66/25 - 43/23; trojky: 14/3 - 33/11; TH: 16/14 - 17/7; chyby: 19 - 20; doskoky: 47 - 53; rozhodčí: Kubiš, Dombrovský; diváků: 45

V přístím kole zajíždí naše rezerva do Jihlavy k souboji s týmem BC Vysočina, doma se znovu představí v pátek 9.11.2018, kdy se utká Syntesií Pardubice.