01. 12. 2017

1. LM: Po Hradci padl v Opavě i Zlín

Další tým z čela tabulky zdolala naše rezerva. Po Královských Sokolech odnesl zlepšenou formu Opavy Zlín.

Opava začala hrůzostrašnou minutou, po níž prohrávala 0:8, ale stav zkorigovala. Podobně se vedlo Zlínu, když ve druhé čtvrtině zlikvidoval osmibodové opavské vedení, ale do šaten šli spokojenější svěřenci Davida Klapetka, když poslední nájezd Zlína zarazil ukázkovým blokem Ondra Kukla - 43:38.

Ve třetím hracím období byly asi nejzajímavějšími momenty dvě technické chyby pro lavičku Zlína a dvě dálkové trojky zlínského Davida Nehody. Do poslední čtvriny vstoupili ale lépe domácí a získali si pětibodový náskok. Poté inkasoval dvě technické chyby za sebou veterán Jaroslav Prášil, musel do šatny a Opava opanovala palubovku.

Její vedení se poprvé přehouplo přes deset bodů a přestože zápas dohrávala sestava s mladými Danielem Žídkem a Janem Neugebauerem, konečný stav byl nakonec 77:63. V zápase si ale zhráli všichni z lavičky, takže cenné minuty si připsali i Petr Martikán, Daniel Kopf a Jonáš Kavan.

Další, v pořadí již šestý double-double v osmi zápasech, si za 15 bodů a 12 doskoků připsal Mirek Kvapil, nejužitečnějším hráčem zápasu byl ale Rosťa Dragoun (13 bodů, 11 doskoků, 7 zisků míče, 7 získaných faulů, 4 asistence, val. 24). Zápas se povedl i Jirkovi Štěpánkovi (16 bodů, 7 doskoků, val. 23). Za zmínku stojí i 28 bodů hostujícího Davida Nehody, který odehrál plných 40 minut.

BK Opava B - SKB Zlín 77:63 (21:22 43:38 54:55)
Body: Štěpánek 16, Kvapil 15, Bukovjan 14, Dragoun 13, Slavík 11, Vlček 3, Jonáš Kavan a Ondra Kukla 2, Kopf 1 - Nehoda 28, Jedovnický a Prášil 9, Michal Ihring a Šušák 5, Krutílek 3, Brychta a Hřib 2; dvojky: 41/24 - 35/14; trojky: 25/3 - 29/8; TH: 27/20 - 12/11; chyby: 17 - 23; doskoky: 49 - 35; rozhodčí: Holubek, Sýkora

V dalším kole zajíždí Opava na palubovku týmu Basketbal Olomouc, doma se představí v zápase 13. kola s Novým Jičínem. Utkání se bude hrát netradičně ve čtvrtek 14.12.2017 se začátkem v 19:00 hod.