08. 03. 2019

1. LM: Porážka v Praze i do třetice

Ani další výjezd do hlavního města úspěch naší rezervě nepřinesl a odvezla si navíc druhou nadstavbovou stovku.

Na rozdíl od minulého týdne odjela tentokrát do Prahy osmička hráčů, když Klapetkův tým doplnili Kryštof Vlček a Jirka Štěpánek. Začátek nevypadal špatně a po třech minutách vedla Opava o 7 bodů. Pak ale přišla třináctibodová šňůra Sokolů, kteří nakonec první čtvrtinu vyhráli 21:14.

I v dalších hracích obdobích domácí své vedení navyšovali a před posledním dějstvím vedli už o 25 bodů. Tím bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto a v poslední minutě přistálo na naše konto i "kilo" z rukou Daniela Kačera. Své první prvoligové body si na konto připsal opavský Dominik Gebauer.

V opavském dresu hrál prim Kryštof Vlček. "Krik" atakoval triple-double, když zaznamenal 17 bodů, 8 doskoků a 9 asistencí (val. 32). Nejvíce ho podpořili Jirka Štěpánek a Daniel Kopf.

Sokol Pražský - BK Opava B 100:71 (21:14 42:30 77:52)
Body: Štěpánek Jan 18, Štěrba Jan 17, Brůha Tomáš 15, Hartig Michael 12, Čeněk Filip 8, Gavenda Tomáš 8, Kačer Daniel 8, Brix Štěpán 4, Brůha Jiří 4, Šop Jan 4, Aulich Ondřej 2 - Štěpánek Jiří 17, Vlček Kryštof 17, Kopf Daniel 15, Týn Ondřej 9, Pavlík Mikuláš 6, Janoš Dominik 5, Gebauer Dominik 2; dvojky: 51/25 - 38/18; trojky: 29/12 - 16/4; TH: 19/14 - 33/23; doskoky: 22 - 20; chyby: 22 - 20; rozhodčí: Baudyš, Neuman

Příští zápas čeká na naši rezervu již tuto neděli 10.3.2019, kdy se od 15:00 hod. pokusí odčinit páteční prohru. Bude totiž hostit v odloženém utkání prvního kola skupiny play-out právě Sokol Pražský.