01. 02. 2019

1. LM: Přestřelku vyhrála Opava

Souboj Opavy s Ostravou v KNBL měl "předzápas" v podobě souboje naší rezervy s ostravskými Snakes

Stejně jako s Pardubicemi před týdnem měl souboj Opavy s Ostravou v KNBL "předzápas" v podobě souboje naší rezervy s ostravskými Snakes.

Utkání začala Opava ve velkém stylu a po dvou minutách to bylo 8:0. Hosté pak sice nápor domácích přibrzdili, ale další devítibodová šňůra předznamenala výhru Opavy v první čtvrtině 40:23. Ve druhé čtvrtině pak náskok domácích vzrostl až na 23 bodů a zdálo se, že by Opava mohla stáhnout -29 bodů z prvního vzájemného zápasu (66:95).

Hosté ale nic nevzdali a do šaten se šlo za stavu 64:48. Ve třetí čtvrtině pak přišel opavský kolaps a 2 minuty před koncem čtvrtiny už Snakes vedli - 79:81. Opava si sice vedení vzala zpět, před závěrečným dějstvím bylo vše otevřené. Naštěstí zmíněné ostravské vedení bylo první a také poslední v zápase.

Tři minuty před koncem vedli domácí o 11 bodů a, i když se hosté dostali až na dostřel dvou bodů, Opava závěr plný taktických faulů zvládla. Zápas zakončil efektní smečí s obrátkou Jakub Slavík.

Zápas přinesl kromě více jak 200 bodů také 3x double-double. Jirka Štěpánek zaznamenal 33 bodů a 14 doskoků (val. 39), Kuba Slavík 22 bodů a 12 doskoků (val. 35) a Kryštof Vlček k 18 bodům a 10 asistencím přidal ještě navíc 11 získaných faulů (val. 32).

Fenoménem večera byl ale zkušený ostravský Jan Stehlík. Ten zaznamenal 48(!) bodů (trojky 10/6, TH 10/10), čímž vytvořil nový střelecký rekord letošního prvoligového ročníku. Jeho koeficient užitečnosti se zastavil na čísle 49.

BK Opava B - Snakes Ostrava 112:103 (40:23 64:48 83:81)
Body: Štěpánek Jiří 33, Slavík Jakub 22, Vlček Kryštof 18, Kopf Daniel 10, Kavan Kryštof 8, Týn Ondřej 7, Pavlík Mikuláš 6, Blaštík Jan 4, Janoš Dominik 4 - Stehlík Jan 48, Kurečka Matouš 16, Zikl Jakub 13, Jakel David 8, Lukáč Dominik 7, Snopek Matěj 7, Robenek Adam 4; dvojky: 52/33 - 51/28; trojky: 18/6 - 30 - 9; TH: 41/28 - 28/20; chyby: 23 - 22; doskoky: 50 - 33; rozhodčí: Večeřa, Melichárek; diváků: 100

Výhrou si naše rezerva zachovala naději na to, že se vyhne nadstavbové skupině play-out, ale záležet bude ještě na ostatních zápasech a na řadu asi přijde i matematika. S dalším programem našeho béčka vás včas seznámíme.