04. 03. 2018

1. LM: Prohra "mladé" rezervy s Žižkovem

Ve třetím kole skupiny play-out prohrála opavská rezerva v Praze s posledním Žižkovem.

Ve třetím kole skupiny play-out prohrála opavská rezerva  s posledním Žižkovem. Naši ale odjeli směr Praha v silně omlazené sestavě, v níž nejzkušenějším hráčem byl Jirka Štěpánek. Svou prvoligovou premiéru si tak odbyli Jakub Kremser a Mikuláš Pavlík, ovšem ani ostatní hráči v minulých zápasech příliš minut nesbírali.

Co se týče průběhu zápasu, ten ovládali domácí basketbalisté. Vedli od samého počátku a své vedení postupně navyšovali, když ve 2. čtvrtině povolili našim pouze 8 bodů. Pro mladé opavské hráče tak bylo utkání hlavně velkou školou, v níž bodově přispěli všichni.

Nejvíce bodů (14) nakonec zaznamenal Dominik Jánoš, který byl také nejužitečnějším hráčem Klapetkova výběru, 9 doskoků si připsal Petr Martikán. Jinak Opava zaostávala ve všech činnostech, ale nutno ocenit snahu našich mladých basketbalistů. Kuriozitou zápasu byli dva ohlášení diváci.

Sokol Žižkov - BK Opava B 80:51 (18:10 40:18 64:37)
Body: Srna 28, Jirsák 14, Komárek 14, Civín 11, Lev 6, Malý 6, Dušek 1 - Janoš 14, Kopf 9, Štěpánek 8, Šimon Kurečka 7, Pavlík 5, Martikán 3, Černý 2, Kremser 2, Žídek 1; dvojky: 36/21 - 46/16; trojky: 35/11 - 23/3; TH: 8/5 - 14/10; chyby: 13 - 11; doskoky: 51 - 39; rozhodčí: Záruba, Šmůla

I přes prohru má již naše rezerva zajištěnu účast v příštím prvoligovém ročníku. V dalším kole přivítá v neděli 11.3.2018 od 15:00 hod. na své palubovce Sokol Pražský.