01. 03. 2019

1. LM: "Rychta" v Košířích

Ani druhý výjezd do Prahy rezervě úspěch nepřinesl, ale mělo to své příčiny.

Ani druhý výjezd do Prahy rezervě úspěch nepřinesl, ale mělo to své příčiny. David Klapetek mohl totiž točit jen šest hráčů, z nichž nejzkušenějším byl dvaadvacetiletý Daniel Kopf. Přesto se Opava v úvodu dvakrát ujala vedení, ale byla to jen labutí píseň.

Domácí pak opanovali palubovku a první čtvrtinu vyhráli o 16 bodů. Druhá čtvrtina byla sice vyrovnaná, ale ve druhém poločase vedení Košíř postupně narůstalo až na 40 bodů a o jejich výhře nebylo žádných pochyb. Opava zaostávala ve všech činnostech a měla dokonce lepší trojky (10/4) než trestné hody (15/5).

Mezi šesti opavskými statečnými byl nejlepší Daniel Kopf (21 bodů, 6 doskoků, 4 asistence, val. 29), nejlepším střelcem Košíř byl s 20 body ex-opavský Jan Kratochvíl.

Basket Košíře - BK Opava B 106:67 (30:14 55:37 76:50)
Body: Kratochvíl Jan 20, Nekolný Jan 17, Vansa Miroslav 17, Lyčka Jan 15, Hrubý Martin 13, Kozubík Jakub 11, Zavadil Jakub 7, Šejbl Jiří 6 - Kopf Daniel 21, Janoš Dominik 14, Neugebauer Jan 13, Pavlík Mikuláš 10, Žídek Dalibor 9; trojky: 35/19 - 10/4; dvojky: 37/23 - 49/25; TH: 5/3 - 15/5; chyby: 13 - 9; doskoky: 45 - 22; rozhodčí: Baloun, Musil

V dalším kole pojede naše rezerva naposledy v tomto ročníku do Prahy k zápasu se Sokolem pražským. Ten se hraje v pátek 8.3.2019 a již v neděli 10.3.2019 se naše béčko konečně představí také na domácí palubovce. Soupeřem jim bude v odloženém zápase 1. kola znovu Sokol pražský.