08. 10. 2017

1. LM: Rezerva má první výhru

Rezerva po dvou venkovních prohrách zabrala a slaví první vítězství v tomto prvoligovém ročníku.

Začátek zápasu s celkem Basketbal Olomouc tomu ale nenasvědčoval. Hosté si až do poloviny první čtvrtiny udržovali vedení, ale Mirek Kvapil s Kryštofem Vlčkem otočili stav a když se přidali i další, vedla Opava po první čtvrtině o 7 bodů.

Podobně probíhalo i druhé hrací období a když začátek druhého poločasu vyhráli domácí 11:3, zdálo se, že výhra se blíží. Hosté se ale nevzdali, stáhli na rozdíl jediného bodu a všechno bylo otevřené. Závěr zápasu ale domácí ovládli i díky střelecké explozi Mirka Kvapila.

Ten nakonec skončil s 35 body, 13 doskoky a 5 zisky a jeho rating se vyšplhal až na číslo 47. Mirek se tak stal nejlepším hráčem celého 3. kola. Double-double si připsal i Rosťa Dragoun (10 bodů, 12 doskoků). V dresu hostí si totéž ohodnocení zapsal i Jiří Dedek (13 bodů, 10 doskoků).

BK Opava B - Basketbal Olomouc 88:77 (26:19 44:38 63:58)
Body: Kvapil 35, Bukovjan 18, Vlček 13, Dragoun 10, Štěpánek 9, Slavík 3 - Lachman 20, Dedek a Novák 13, Skála 11, Bláha 7, Šmerda 6, Hanuš 3, Jurka a Tůma 2; dvojky: 52/28 - 34/18; trojky: 22/4 - 25/10; TH: 27/20 - 16/11; chyby: 15 - 23, doskoky: 47 - 33; rozhodčí: Stáňa, Vyplel

V dalším kole zajíždí naše rezerva do Nového Jičína, doma se představí v neděli 22.10.2017, kdy bude hostit Sokol Šlapanice. Fanoušky upozorňujeme, že začátek zápasu bude již v 15:00 hod., což bude domácí hrací doba ve všech dalších kolech.