24. 02. 2018

1. LM: Rezerva má skalp Plzně

I ve druhém zápase skupiny play-out opavské béčko uspělo, když si doma poradilo s Plzní.

David Klapetek měl opět k dispozici všechny hráče, Plzeň přijela pouze v sedmi. Po vyrovnané první čtvrtině odskočila v té druhé Opava na jedenáct bodů, ale poločasová koncovka jí nevyšla a hosté stáhli. Propad pokračoval i po přestávce a do vední se dostala Plzeň.

Vývoj skóre pak připomínal houpačku, ale poslední hrací období nakonec rozhodlo, když se začala se projevovat širší lavička domácích. Necelých 5 minut před koncem šla Opava do destibodového vedení, navíc Plzeň přišla o možnost střídání, když se po Doljakovi vyfauloval i Havlíček. Dvoucifernou výhru si už domácí v klidu pohlídali.

Jednoznačnou jedničkou celého zápasu byl Rosťa Dragoun, který zaznamenal 31 bodů, přidal 13 doskoků a 4 zisky (val. 33). I Mirek Kvapil si připsal double-double za 19 bodů a 13 doskoků (val. 28), výtečně ve svém zřejmě posledním letošním zápase za rezervu zahrál i Kryštof Vlček (12 bodů, 7 doskoků, 7 asistencí, 9 získ. faulů, val. 24).

BK Opava B - BK Lokomotiva Plzeň 83:71 (21:19 41:37 61:60)
Body: Dragoun (trojky 10/4) 31, Kvapil 19, Vlček 12, Bukovjan 6, Slavík 6, Kopf 3, Kavan Jonáš 2, Kukla Ondřej 2, Štěpánek 2 - David 27, Kovanda 15, Suchý 12, Honomichl 8, Baselides 5, Doljak 2, Karlíček 2; dvojky: 50/24 - 44/17; trojky: 24/5 - 23/9; TH: 25/20 - 20/10; chyby: 22 - 22; doskoky: 55 - 40; rozhodčí: Vyplel, Zatloukal; diváků: 40

Výhrou s Plzní se naše rezerva hodně přiblížila k definitivní záchraně v 1. lize. V příštím kole pojede do Prahy na palubovku posledního Žižkova, doma se opět představí v neděli 11.3.2018, kdy bude od 15:00 hod. hostit Sokol Pražský.