05. 11. 2017

1. LM: Rezerva má třetí vítězství

Druhou domácí a třetí celkovou výhru získala Opava B v zápase s ostravským týmem Snakes.

Druhou domácí a třetí celkovou výhru získala Opava B v zápase s ostravským týmem Snakes. David Klapetek měl k dispozici kompletní sestavu, Patrik Smažák postrádal opavské pendly Vaška Bujnocha a Radka Kouřila. Zápas začal vyrovnaně, ostravské basketbalisty v první čtvrtině držely trojky, které proměňovali velmi spolehlivě. Asi sedm desítek diváků pochvalně zatleskalo ukázkovému bloku Mirka Kvapila, ale žádný tým větší náskok nezískal.

Podobný průběh měla i další dvě hrací období. Zlom nastal v poslední čtvrtině, v níž si domácí vypracovali větší náskok. Když ve 35. minutě zasmečoval Míra Kvapil, vedla Opava 79:71 a Patrik Smažák bral time. Po něm ale Mirek Kvapil přidal další 4 body, vedení naší rezervy narostlo na 12 bodů a zbytek utkání si už svěřenci Davida Klapetka pohlídali.

Tři minuty před koncem nastala zajímavá situace, kdy si proti sobě zahráli Šimon Kurečka na opavské a Matouš Kurečka na ostravské straně. Vítězně z tohoto "souboje" vyšel Šimon, který rychle zaznamenal dva body.

Králem palubovky byl v neděli Mirek Kvapil. Nastřílel 25 bodů, k tomu přidal 14 doskoků, 3 bloky, 3 asistence a jeho koeficient užitečnosti se zastavil na čísle 34. Výborný zápas sehrál také Kryštof Vlček (19 bodů, 9 získaných faulů, 4 doskoky, 4 asistence a 4 zisky, val. 23).

BK Opava B - Snakes Ostrava 91:78 (30:28 47:49 69:65)
Body: Kvapil 25, Dragoun a Vlček 19, Slavík 8, Štěpánek 6, Kopf 5, Bukovjan 4, Jonáš Kavan 3, Šimon Kurečka 2 - Havlík 24, Lukáč 13, Šiko 11, Jakel 9, Hošek 6, Horkel, Smolka a Zikl 4, Palát 3; trojky: 16/4 - 28/10; dvojky: 52/28 - 46/19; TH: 33/23 - 20/10;  chyby: 23 - 28; doskoky: 47 - 41; rozhodčí: Holubek, Kocurek; diváků: 74

V dalším kole zajíždí opavská rezerva na palubovku Synthesie Pardubice. První polovinu základní části pak zakončí domácím zápasem s favoritem letošního ročníku 1. ligy, týmem Kralovských Sokolů z Hradce Králové. Zápas se hraje v neděli 19.11.2017 s tradičním začátkem v 15:00 hod.