22. 02. 2019

1. LM: Rezerva na Vyšehradě padla v prodloužení

Vstup do skupiny play-out, i když to bylo paradoxně až ve 3. kole, naší rezervě nevyšel.

David Klapetek měl na Vyšehradě k dispozici "áčkovou" trojku Bukovjan, Slavík, Štěpánek, ovšem lépe začali domácí. Jejich náskok vystoupal až na 7 bodů a i když Opava ve druhé čtvrtině šla i do mírného vedení, do šaten se šlo za stavu 46:40 pro Vyšehrad.

Ve třetím hracím období ale hosté zabrali, osmibodová šňůra značila jejich tříbodové vedení a dva body náskoku si nesli i do čtvrté čtvrtiny. V ní si po většinu času Opava udržovala vedení, ale v závěru Radovskii dvěma úspěšnými šestkami poslal domácí do vedení. Stejným způsobem ale vyrovnal Lukáš Bukovjan a po ztátě Vyšehradu měli naši basketbalisté poslední útok.

Ten ale úspěchem neskončil a zápas šel do prodloužení. Po jeho vyrovnaném průběhu se bohužel koncovka lépe povedla domácím a ti tak mohli slavit těsné dvoubodové vítězství.

Jediný doskok chyběl k double-double Jakubu Slavíkovi, ten si ale zapsal Lukáš Bukovjan za 19 bodů a 11 asistencí. Střelecky se dařilo i Jirkovi Štěpánkovi. Bohužel naše lavička přidala pouze 9 bodů oproti 30, které zaznamenala ta vyšehradská. Opavští také zahodili 12 šestek.

Sokol Všehrad - BK Opava B 86:84 pp (28:23 46:40 54:56 74:74)
Body: Tyrna Jaroslav 28, Radovskii Roman 19, Bělohradský Tomáš 12, Mach Kryštof 9, Kadlčík Jan 8, Vrťátko Lukáš 8, Růžička Lukáš 2 - Slavík Jakub 25, Bukovjan Lukáš 19, Štěpánek Jiří 19, Janoš Dominik 7, Kopf Daniel 5, Blaštík Jan 4, Týn Ondřej 3, Pavlík Mikuláš 2; dvojky: 47/25 - 36/19; trojky: 25/6 - 28/7; TH: 25/18 - 37/25; chyby: 28 - 22; doskoky: 52 - 32; rozhodčí: Peterková, Šmůla

V dalším kole jede naše rezerva opět do Prahy, konkrétně na palubovku Basketu Košíře. Zajímavostí tohoto zápasu bude, že v tomto týmu patří k největším oporám bývalí hráči Opavy Jan Kratochvíl a Jan Lyčka.