05. 04. 2019

1. LM: Rezerva na závěr smetla Košíře

V posledním kole skupiny play out si naše rezerva vychutnala pražské Košíře.

V posledním kole skupiny play out si naše rezerva vychutnala pražské Košíře. Měla ale poněkud ulehčenou situaci, když hosté točili jen 6 hráčů. Nepřijel mimo jiných ani Honza Kratochvíl, zato další exopavský basketbalista Jan Lyčka strávil na palubovce celých 40 minut.

David Klapetek měl tentokrát k dispozici plnou lavičku a také podle toho vypadal vývoj skóre. Po pěti minutách vedla Opava o deset, za další 4 minuty o dvacet. I ve druhé časti povolili domácí Košířím jen 9 bodů a v poločase byl stav 56:18.

Po přestávce tempo poněkud opadlo, hosté snížili rozdíl na 30 bodů, ale v závěru třetího hracího období přidal Kuba Slavík 8 bodů v řadě, když bodoval postupně z šestky, přidal trojku a dvě dvojky, když ta první byla alley-oop po spolupráci s Lukášem Bukovjanem.

V poslední čtvrtině zbyly už jen dvě otázky: jednak zda padne stovka a pak také, zda Opava vyhraje větším rozdílem než 39 bodů, aby přebila vysokou porážku ze 4. kola. První se nezdařilo, to druhé ale ano, takže jsme nakonec Košíře v tabulce přeskočili.

Střelecky zářil hlavně Jakub Slavík, ale králem večera byl znovu Lukáš Bukovjan, který opět zaznamenal triple-double, když měl na kontě 13 bodů, 11 doskoků a 13 asistencí (val. 29). Zahráli si ale všichni a kromě Honzy Neugebauera také všichni skórovali.

BK Opava B - Basket Košíře 95:51 (27:9 56:18 70:35)
Body: Slavík Jakub 27, Kopf Daniel 17, Bukovjan Lukáš 13, Janoš Dominik 12, Štěpánek Jiří 10, Týn Ondřej 4, Gebauer Dominik 3, Pavlík Mikuláš 3, Blaštík Jan 2, Vlček Kryštof 2, Žídek Dalibor 2 - Lyčka Jan 14, Jonáček Martin 12, Böhm Jan 10, Bašta Vojtěch 6, Kozubík Jakub 6, Zajíček Šimon 3; dvojky: 59/29 - 51/18; trojky: 23/8 - 31/4; TH: 20/13 - 5/3; chyby: 9 - 17; doskoky: 64 - 46; rozhodčí: Fanta, Novák; diváků 45

Vysoká výhra zajistila Opavě druhé místo ve skupině play out, takže celkově skončila naše rezerva v prvoligovém ročníku 2018/19 na 14. místě. Věřme, že v příští sezóně to bude ještě lepší.