04. 11. 2018

1. LM: Rezerva neuspěla v Jihlavě

Čtvrtou porážku v řadě utrpělo naše béčko, když nad jeho síly byla Vysočina.

David Klapetek měl k dispozici jen devět hráčů a z opor mu chyběl Lukáš Bukovjan. Po vyrovnaném souboji v první čtvrtině ovládli konec tohoto období domácí a do poločasu natáhli své vedení až na rozdíl 22 bodů. Naši hráči se ale nevzdali a šňůrou deseti bodů stáhli ve 25. minutě stav na manko 8 bodů.

Závěr čtvrtiny ale byl opět v režii Jihlavy. Ta se v průběhu posledního dějství dostala opět na dvacetibodový náskok. Opava vyhrála sice poslední pětiminutovku 21:9, ale na víc než na zkorigování výsledku to nestačilo.

V opavském dresu zahrál výborně Jakub Slavík, který 28 bodům přidal i 14 doskoků, 9 získaných faulů a 5 asistencí (val. 31). Bodově tým drželi také Jirka Štěpánek a Kryštof Vlček. Nedařily se tentokrát trojky (25/3, t.j. úspěšnost 12 %).

BC Vysočina - BK Opava B 95:87 (22:14 55:34 73:60)
Body: Bubák Jiří 23, Krajcigr Miroslav 20, Maňák Ondřej 19, Kočvara Ondřej 12, Číha Pavel 11, Knetl Petr 6, Strážnický Martin 2, Široký Tomáš 2 - Slavík Jakub 28, Štěpánek Jiří 19, Vlček Kryštof 16, Janoš Dominik 10, Kurečka Šimon 4, Neugebauer Jan 4, Pavlík Mikuláš 4, Černý Kamil 2; dvojky: 56/31 - 46/30; trojky: 19/6 - 25/3; TH: 18/15 - 28/18; chyby: 21 - 19; doskoky: 44 - 42; rozhodčí: Musil, Renc

V dalším kole se rezerva představí doma. V pátek 9.11.2018 bude od 19:00 hod. hostit celek Synthesia Pardubice.