16. 10. 2017

1. LM: Rezerva neuspěla v Novém Jičíně

Ani na třetí pokus neuspělo naše béčko venku, tentokrát prohrálo v Novém Jičíně.

Ani na třetí pokus neuspělo naše béčko venku, tentokrát prohrálo v Novém Jičíně. Domácí začali zápas lépe a až na jednu výjimku celý první poločas vedli. Zlomem mohla být třetí čtvrtina. Naši kluci začali mocně stahovat náskok Nového Jičína, dali 4 trojky v řadě a získali vedení o 12 bodů - 42:54. Pak se ale náš "stroj" zasekl a za zbylé 4 minuty třetí čtvrtiny se domácím podařilo srovnat stav.

Výpadek Opavy bohužel pokračoval i po krátké pauze. Naši basketbalisté dali za 7 minut pouhé 3 body, Nový Jičín si vypracoval dvouciferný náskok a ten už si pohlídal až do konce zápasu.

Bodově se v našem dresu opět nejvíce prosadil Mirek Kvapil, který byl s ratingem 24 nejužitečnějším hráčem zápasu, jediný doskok chyběl k double-double Rosťovi Dragounovi.

BC Nový Jičín - BK Opava B 79:68 (26:22 40:32 57:57)
Body: Jakubů 17, Kelar a Choleva 15, Klímek 13, Janík 10, Leczo 9 - Kvapil 20, Bukovjan 14, Dragoun 11, Vlček 10, Štěpánek 9, Branda 3, Kukla 1; dvojky: 34/19 - 41/19; trojky: 24/9 - 20/7; TH: 22/14 - 15/9; chyby: 19 - 19; doskoky: 35 - 35; rozhodčí: Holubek, Kocurek

V dalším kole se naše rezerva představí doma. V neděli 22.10.2017 bude od 15:00 hod. hostit v hale na Žižkově ulici celek Sokola Šlapanice, který je zatím příjemným překvapením letošního ročníku 1. ligy.