24. 01. 2018

1. LM: Rezerva opět bez výhry

Ani proti sousedovi ze dna tabulky Pardubicím naše rezerva nezabrala a boje o udržení se jí zřejmě nevyhnou.

Ani proti sousedovi ze dna tabulky naše rezerva nezabrala a boje o udržení se jí zřejmě nevyhnou.

David Klapetek s Radkem Filipem měli mimo Kuby Slavíka k dispozici nejsilnější sestavu, hosté přijeli i s Viktorem Půlpánem a Josefem Potočkem. Po vyrovnaném průběhu první čtvrtiny ovládli její konec hosté, kteří si osmibodovou šňůrou zajistili větší náskok. Domácí ale první 4 minuty druhého dějství vyhráli 13:4 a zdálo se, že přišel kýžený obrat, zvláště, když do šaten si Opava nesla slibný bonus +9.

Po relativně rovnocenné třetí čtvrtině ale přišla ta závěrečná, kterou Pardubice začaly sňůrou 15 bodů, jejich náskok postupně narůstal, Opava už sílu k obratu nenalezla a v závěru již jen kosmeticky upravila skóre. Porážka jí s největší pravděpodobností odsoudila k bojům o záchranu.

Double-double za 16 bodů a 11 doskoků si připsal Mirek Kvapil, nejlepším střelcem Opavy byl Rosťa Dragoun s 25 body. Přes padesát procent bodů hostí obstarala dvojice Potoček - Půlpán.

BK Opava B - BK Synthesia Pardubice 88:95 (18:25 53:44 69:63)
Body: Dragoun 25, Kvapil 16, Vlček 13, Kukla Ondřej 12, Štěpánek 7, Janoš a Kavan Jonáš 6, Martikán 3 - Potoček 35, Půlpán 19, Němec 14, Svoboda 13, Brožek 7, Baťa 4, Picka 3; trojky: 14/5 - 31/14; dvojky: 60/29 - 46/20; TH: 19/15 - 16/13; chyby: 19 - 22;  doskoky: 45 - 39; rozhodčí: Válek, Novák; diváků: 55

Základní část 1. ligy ročníku 2017/18 zakončí opavská rezerva v Hradci Králové soubojem se suverénně vedoucím týmem skupiny Východ Královskými Sokoly.