22. 10. 2017

1. LM: Rezerva padá ke dnu

Naše rezerva druhou výhru nezískala ani doma a je již předposlední.

Sokol Šlapanice přijel jen s 8 hráči, David Klapetek zase postrádal Mirka Kvapila. Zápas byl od počátku vyrovnaný a žádný z týmů se v prvním poločase nedostal do většího vedení než bylo 6 bodů. I po pauze byla hra vyrovnaná, ještě necelé dvě minuty před koncem třetí čtvrtiny byl stav 66:66, ale pětibodová šňůra poslala do vedení hosty.

V 32. minutě ovšem vyvrcholila domácí frustrace technickou chybou Rosti Dragouna, kterou hosté potrestali 4 body a to bylo asi pro vývoj zápasu rozhodující. V závěru ještě naši stáhli stav na 84:88, ale hrubé chyby v obraně dostaly na koně soupeře. Ten dal 12 bodů v řadě a na světě bylo nejen vítězství Šlapanic, ale i stovka na kontě domácích.

V dresu Opavy si double-double zapsal Rosťa Dragoun, v dresu hostí má totéž na kontě Roman Zachrla, který odehrál celých 40 minut.

BK Opava B - Sokol Šlapanice 86:103 (21:22 48:52 68:73)
Body: Dragoun (10 doskoků) a Bukovjan 21, Slavík 13, Vlček 12, Kopf 7, Štěpánek 6, Neugebauer 3, Jonáš Kavan 1 - Zachrla (11 doskoků) 26, Rotrekl 22, Šmíd 20, Muller 18, Líčeník 7, Souček 6, Pavličík 3, Štefek 1; trojky: 21/6 - 30/12; dvojky: 62/26 - 48/25; TH: 23/16 - 27/17; chyby: 25- 17; doskoky: 44 - 53; rozohodčí: Sýkora, Giecek

V dalším kole zajíždí rezerva na palubovku posledního týmu skupiny "Východ" UP Olomouc, doma se představí v neděli 15.11.2017, kdy bude od 15:00 hod. hostit ostravský celek Snakes.