26. 01. 2019

1. LM: Rezerva padla v Pardubicích

"Předehrávku" víkendového souboje Opavy a Pardubic obstarala naše rezerva v pátek na palubovce Synthesie.

Po vyrovnané první čtvrtině začaly v té druhé lépe Pardubice, ale pak převzala otěže zápasu Opava, která se v závěru po ziscích Kryštofa Vlčka a Daniela Žídka dostala do pětibodového vedení. Třetí dějství bylo podobné druhému. Nápor domácích a v závěru opět skóre ve prospěch Opavy.

V poslední čtvrtině se ale "zaběhlý" scénář bohužel nezopakoval. Ještě necelých 5 minut před koncem vedli hosté, ale následující sedmibodová šňůra Synthesie překlopila stav na stranu domácích o 5 bodů a přes snahu Opavy o zvrat již Pardubice výhru, která byla důležitá v boji o vyhnutí se skupině play-out, udržely.

V opavském dresu zářil hlavně Kuba Slavík, který si zapsal double-double za 30 bodů a 11 doskoků. K tomu přidal 3 asistence, 3 zisky a 6 získaných faulů a s koeficientem užitečnosti 38 byl nejlepším hráčem zápasu. Nejvíce jej podporovali Kryštof Vlček a Jirka Štěpánek.

BK Synthesia Pardubice - BK Opava B 94:89 (23:21 43:48 67:70)
Body: Svoboda Michal 28, Brožek Lukáš 17, Výcha Ondřej 13, Janata Vojtěch 11, Baťa Kryštof 9, Čejka Jakub 8, Tkadlec Tomáš 6, Němec František 2 - Slavík Jakub 30, Štěpánek Jiří 18, Vlček Kryštof 17, Pavlík Mikuláš 8, Žídek Dalibor 8, Kopf Daniel 6, Janoš Dominik 2; dvojky: 47/22 - 54/29; trojky: 23/11 - 20/6; TH: 21/17 - 20/13; chyby: 20 - 21; doskoky: 42 - 38; rozhodčí: Zatloukal, Výborný; diváků: 45

V posledním kole se naše rezerva utká doma s ostravskými Snakes. Tento zápas se hraje v pátek 1.2.2019 se začátkem v 19:00 hod. a pro udržení naděje na postup do "střední" nadstavbové skupiny potřebuje Opava vyhrát.