07. 01. 2018

1. LM: Rezerva prohrála ve Šlapanicích

První zápas v roce 2018 naše rezerva nezvládla a z brněnských Šlapanic si veze porážku.

Davidu Klapetkovi chyběl jen nemocný Jirka Štěpánek a Opava začala výborně. Po 5 minutách hry vedla 11:0 a vedení ještě navýšila na 15:2. V 8. minutě ale musel odstoupit Lukáš Bukovjan a domácí začali otáčet zápas. Ještě do konce čtvrtiny snížili na rozdíl 5 bodů a v nastálém trendu dále pokračovali.

Ke konci 3. čtvrtiny se dostali až do šestnáctibodového vedení a utkání se zdálo být rozhodnuté. Naši kluci ale nic nevzdali, postupně se dostávali na dostřel a 2 minuty před koncem byl po dvojce Jakuba Slavíka stav pouze 85:82 pro Šlapanice. Koncovku si ale domácí již pohlídali a Opava odjela s prázdnou.

Nejlepším hráčem Opavy byl Rosťa Dragoun, který dosáhl na méně obvyklý triple-double (27 bodů, 12 doskoků, 10 získaných faulů, 6 asistencí, val. 27). Výborně mu sekundoval Jakub Slavík (23 bodů, 10 doskoků, val. 23), double-double zaznamenal i Mirek Kvapil (12 bodů, 10 doskoků). Z lavičky zahrál nejlépe Šimon Kurečka (10 bodů, 3 doskoky).

Sokol Šlapanice - BK Opava B 91:84 (16:21 45:40 69:60)
Body: Nehyba 23, Rotrekl a Šmíd 15, Zachrla 12, Pavličík 10, Šebela 9, Štefek 5, Szarowski 2 - Dragoun 27, Slavík 23, Kvapil 12, Šimon Kurečka 10, Jonáš Kavan 8, Bukovjan a Kopf 2; trojky: 26/7 - 18/2; dvojky: 49/26 - 63/31; TH: 27/18 - 20/16; chyby: 22 - 21; doskoky: 49 - 49; rozhodčí: Čarnecký, Novák

Příští utkání sehraje naše rezerva doma. V neděli 14.1.2018 bude od 17:00 hod. hostit tým UP Olomouc.