09. 12. 2018

1. LM: Rezerva si poradila s UP Olomouc

Třetí výhru v řadě si připsalo naše béčko a dostalo se do středu tabulky skupiny Východ 1. ligy.

Z pendlů se tetokrát představil jen Jirka Štěpánek, zato se na palubovce objevil opět kapitán a hrající asistent Kryštof Vlček. V dresu hostů vyběhli také bývalí hráči Opavy Martin Vaňák a Petr Martikán. Zápas začal podle očekávání, domácí od počátku vedli a první čtvrtinu ovládli o 11 bodů. Jejich vedení se pak natáhlo na rozdíl 26 bodů, ale hosté v závěru poločasu stav mírně zkorigovali.

Žádná selanka se ale nekonala. Olomoučtí basketbalisté začali Opavu stahovat a sto vteřin před koncem třetí čtvrtiny svítil na ukazateli stav 62:57. Opava si ale vzala v posledním dějství dvouciferný náskok zpět a když v závěru ukořistil míč Kryštof Vlček a zakončil ukázkovým dunkem, hosté se už na další odpor nezmohli a jsou i po 12. kole bez vítězství.

Double-double si tentokrát připsali Kryštof Vlček (21 bodů, 10 doskoků) a Daniel Kopf (16 bodů, 10 doskoků), nejužitečnějším hráčem zápasu byl ale Dominik Janoš (val. 28).

BK Opava B - UP Olomouc 85:72 (22:11 48:33 64:57)
Body: Vlček Kryštof 21, Janoš Dominik 18, Kopf Daniel 16, Žídek Dalibor 8, Štěpánek Jiří 7, Týn Ondřej 6, Kurečka Šimon 5, Pavlík Mikuláš 4 - Hanuš Jakub 22, Vaňák Martin 19, Hein Roman 15, Jílek David 8, Strniště Matěj 4, Hoblík Robin 2, Martikán Petr 2; dvojky: 42/25 - 41/16; trojky: 19/6 - 33/11; TH: 27/17 - 16/7; chyby: 21 - 23; doskoky: 46 - 39; rozhodčí: Hecl, Nehoda; diváků: 44

V příštím kole jede naše rezerva na horkou palubovku Zlína, jehož dres oblékají m.j. bratři Ihringové a Petr "Doky" Dokoupil. Doma se opět představí až po Novém roce, kdy bude v pátek 4.1.2019 hostit v regionálním derby celek Nového Jičína, na jehož palubovce po nezvládnutém závěru prohrála 79:80.