10. 11. 2018

1. LM: Rezerva ukončila černou sérii

Po čtyřech porážkách v řadě naše béčko zabralo a porazilo Synthesii Pardubice.

David Klapetek tentokrát z pendlů postrádal Kubu Slavíka, ale na výkonu Opavy se to nijak nepodepsalo. Naši začali zhurta, po pěti minutách měli desetibodový náskok. O ten ale v druhé pětiminutovce zase přišli a do druhé čtvrtky si nesli vedení o jediný bod.

Druhé hrací období bylo vyrovnané a na stranu Opavy ho převážil v závěru Kryštof Vlček trestnými hody. Podobně se vyvíjel stav po přestávce, ale poslední tři minuty vyhrála Opava 15:5 a do poslední hrací části si nesla desetibodový náskok.

O ten sice po třech minutách opět přišla, ale závěr zápasu se odehrál v režii dvojice Kryštof Vlček a Lukáš Bukovjan, kterou podpořil Mikuláš Pavlík. Opavští si tak v 8. kole připsali třetí výhru a přerušili tak sérii porážek, přestože na doskoku prohráli 37:57.

Střeleckou explozi předvedl opět Lukáš Bukovjan, ale nejlepším hráčem zápasu byl jednoznačně Kryštof Vlček. Ten k 21 bodům přidal i 9 asistencí, 6 doskoků, 6 zisků a 11 získaných faulů. Jeho koeficient užitečnosti se zastavil až na čísle 40. Osmnácti body a 9 doskoky se prezentoval Jirka Štěpánek.

BK Opava B - BK Synthesia Pardubice 94:85 (26:25 48:46 75:65)
Body: Bukovjan Lukáš 28, Vlček Kryštof 21, Štěpánek Jiří 18, Černý Kamil 10, Pavlík Mikuláš 7, Týn Ondřej 5, Janoš Dominik 3, Žídek Dalibor 2 - Svoboda Michal 19, Výcha Ondřej 18, Baťa Kryštof 11, Čejka Jakub 10, Potoček Josef 10, Tkadlec Tomáš 10, Hřebík Lukáš 3, Eisenvort Vít 2, Janata Vojtěch 2; dvojky: 47/26 - 56/27; trojky: 24/8 - 31/8; TH: 23/18 - 11/7; chyby: 16 - 24;  doskoky: 37 - 57; rozhodčí: Zatloukal, Hecl; diváků: 66

V příštím kole zajíždí naše rezerva na palubovku celku Snakes Ostrava, doma se opět představí netradičně v neděli 25.11.2018, kdy začne druhou polovinu základní části s brněnskými Šlapanicemi. Zápas bude mít začátek v 14:30 hod.