26. 11. 2017

1. LM: Rezerva uspěla s mladými Orly

V dalším prvoligovém zápase přetlačila naše rezerva celek BCM Orli Prostějov.

V dalším prvoligovém zápase přetlačila naše rezerva celek BCM Orli Prostějov. Skóre sice otevřeli hosté, ale desetibodová šňůra znamenala dokonalý obrat a trenér Bálint si již po třech minutách bral time. Opava si udržovala vedení a když na počátku 2. čtvrtiny vedla 30:20, vypadalo to na pohodový zápas. Pak ale deseti body v řadě zaútočili hosté a nastala přetahovaná o skóre.

Žádný tým se do většího vedení nedostal a před posledním dějstvím bylo vše otevřené. Naši basketbalisté ale vstoupili do čtvrté čtvrtiny výtečně, za prvních 5 minut povolili Orlům jen tři body, vypracovali si dvouciferný náskok a ten už zkušeně udržovali a ještě i navýšili.

Další double-double za 23 bodů a 14 doskoků si připsal Mirek Kvapil, napodobil ho i Rosťa Dragoun (15 bodů, 14 doskoků, 5 asistencí), 19 body a 5 asistencemi přispěl Lukáš Bukovjan.

BK Opava B - BCM Orli Prostějov 91:73 (25:18 46:43 66:63)
Body:
Kvapil 23, Bukovjan 19, Dragoun 15, Vlček 13, Slavík 9, Ondra Kukla a Štěpánek 4, Martikán a Žídek 2 - Paleník 21, Goga 16, Vašát 10, Váňa 8, Borovka 7, Hlobil 6, Klepač 3, Růžek 2; dvojky: 59/31 - 42/21; trojky: 18/4 - 22/6; TH: 24/17 - 29/13; chyby: 25 - 19; doskoky: 48 - 37; rozhodčí: Čarnecký, Hecl; diváků: 40

Příští prvoligový zápas sehraje naše béčko opět na domácí palubovce. Bude hostit tým SKB Zlín, za který mimo jiných hraje i bývalý opavský hráč Michal Ihring. Začátek bude trochu netradičně již v pátek 1.12.2017 od 19:00 hod.