28. 10. 2017

1. LM: Rezerva uspěla v Olomouci

Na palubovce posledního celku tabulky naše béčko zabralo a připsalo si druhou výhru.

Na palubovce posledního celku tabulky naše béčko zabralo a připsalo si druhou výhru. David Klapetek měl tentokrát k dispozici všechny pendly. přesto se vítězství nerodilo lehce. V první čtvrtině dal exopavský Martin Vaňák 14 bodů a domácí byli mírně napřed. Ve druhém hracím období jejich vedení narostlo až na 13 bodů a Opava se trápila.

Zlomem byla 3. čtvrtina. První 4 minuty vyhráli hosté 13:2 a dostali se do vedení, které se postupně vyšplhalo až na 13 bodů. Olomoučtí se sice ještě snažili o zvrat, ale Opava si již koncovku zápasu pohlídala a mohla slavit druhou výhru tohoto ročníku, shodou okolností opět nad týmem z Olomouce.

Hned dva opavští hráči si připsali double-double. Prvním byl muž zápasu Rosťa Dragoun (21 bodů, 13 doskoků, 5 zisků, val. 36), druhým pak za 12 bodů a 11 doskoků Mirek Kvapil.

UP Olomouc - BK Opava B 77:90 (25:22 47:38 63:70)
Body: Vaňák 19, Pavel Novák a Šín 15, Strniště 12, Polášek 8, Horváth 5, Jílek 2, Sedmík 1 - Bukovjan 22, Dragoun 21, Vlček 13, Kvapil 12, Slavík a Štěpánek 9, Šimon Kurečka a Martikán 2; trojky: 22/8 - 21/6; dvojky: 42/22 - 57/28; TH: 17/9 - 25/16; chyby: 20 -20; doskoky: 34 - 48; rozhodčí: Kapaňa, Kubiš

V 7. kole se naše rezerva opět představí doma. V neděli 5.11.2017 bude od 15:00 hod. hostit ostravský celek Snakes, za který hostují Radek Kouřil a Vašek Bujnoch.