04. 02. 2019

1. LM: Rezerva ve skupině play-out

Vzájemné zápasy rozhodovaly o tom, které týmy postoupí do nadstavbové skupiny D a které spadnou do bojů o sestup

Vzájemné zápasy rozhodovaly o tom, které týmy postoupí do nadstavbové skupiny D a které spadnou do bojů o sestup.

Protože v neděli vyhrála Synthesia Pardubice po prodloužení ve Šlapanicích a zajistila si "střední" skupinu D, rozhodovalo se o posledním postupujícím do této skupiny mezi Opavou, Novým Jičínem a ostravskými Snakes. Minitabulka vzájemných zápasů těchto týmů pak znamenala, že "déčko" si zahrají právě Snakes, na Opavu a Nový Jičín zbyla skupina, v níž se bude hrát o udržení.

V té má nejlepší výchozí pozici naše rezerva a udržení v 1. lize by nemělo být problémem. Protože přímo sestupuje poslední tým a do baráže s vítězi 2. lig jde celek na předposledním místě, stačí svěřencům Davida Klapetka k jistotě 3 výhry, při důvodném předpokladu, že UP Olomouc a Vyšehrad nevyhrají všechny zápasy, i méně.

V této fázi 1. ligy se počítají všechny dosavadní zápasy, týmy se střetnou dvoukolově se jen soupeři z druhé skupiny. Na naše kluky tak čeká třikrát cesta do Prahy (Košíře, Sokol Pražský a Vyšehrad) a jednou do Nymburku za rezervou našeho mistra. 

První utkání se koná již tuto sobotu, kdy se 8.2.2019 naše béčko utká doma se Sokolem Pražským. Čas zápasu bude ještě upřesněn. Pak čeká na naše kluky cesta do Nymburku a na Vyšehrad a první polovinu skupiny play-out zakončí 1.3.2019 opět venku s celkem Basket Košíře.

V odvetách tak bude opavská rezerva mít po výjezdu na Sokol Pražský třikrát za sebou výhodu domácího prostředí.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.