08. 12. 2017

1. LM: Rezerva vyhořela v Olomouci

Po třech výhrách béčka v řadě přišel zápas v Olomouci, který se hrubě nevydařil.

Opava odjela bez tří hráčů základu, chyběli Mirek Kvapil, Rosťa Dragoun a Kryštof Vlček. Přesto naši nezačali špatně a většinu úvodní čtvrtiny vedli. Zlomem se prakticky stal konec prvního a začátek druhého hracího období. Z vedení Opavy 20:19 bylo rázem manko 21:43 a o osudu zápasu tak bylo rozhodnuto.

Domácí si dvacetibodové vedení již vzít nenechali a v závěrečné čtvrtině svůj náskok ještě navýšili, navíc si Opava odvezla domů nepopulární stovku. Přísnější měřítko z našich kluků snese jen Lukáš Bukovjan (30 bodů, 6 doskoků, 7 asistencí, val. 28), jeden doskok chyběl k double-double Jirkovi Štěpánkovi.

Basketbal Olomouc - BK Opava B 104:71 (28:20 55:37 79:56)
Body: Lachman 23, Scripcaru 22, Dedek 19, Šmerda 14, Jurka 8, Jančík a Novák 6, Sedlák 4, Tůma 2 - Bukovjan 30, Štěpánek 11, Slavík 9, Kopf 6, Janoš a Neugebauer 4, Šimon Kurečka 3, Černý a Martikán 2; dvojky: 40/24 - 62/26; trojky: 36/15 - 17/3; TH: 13/11 - 17/10; chyby: 15 - 15; doskoky: 46 - 44; rozhodčí: Melichárek, Novák

Další soutěžní zápas odehraje naše rezerva doma. Netradičně již ve čtvrtek 14,12.2017 bude v zápase 13. kola 1. ligy hostit regionálního rivala z Nového Jičína, kterému má vracet porážku 68:79. Začátek zápasu je v 19:00 hod., vstup jako vždy zdarma.