21. 01. 2018

1. LM: Rezerva výhru z Ostravy nedovezla

Třetí porážku v řadě inkasovalo naše béčko. Tentokrát nestačilo na Snakes Ostrava.

Trenérské dvojici Klapetek - Filip se vrátilo do sestavy trio Kvapil, Štěpánek a Slavík, domácí, vedení Patrikem Smažákem. byli bez opavských pendlů Kouřila a Bujnocha. Vyrovnanou první čtvrtinu strhli v její druhé polovině na svou stranu opavští basketbalisté, kteří si ve druhém dějství vypracovali až sedmibodové vedení.

Pak už ale přišly chvíle domácích. Ti do poločasu stáhli stav na pouhé jednobodové manko, po přestavce vyhráli první 4 minuty 14:1 a vedli 49:37. Naši kluci se ale nevzdali, srovnali stav a před posledním dějstvím ztráceli pouhý bod.

Ostrava si ale už vedení z rukou vzít nenechala. Opavští sice ještě dvě minuty před koncem snížili na rozdíl tří bodů, ale rozhodující úder zasadili hráči s opavskou stopou. Nejprve Michal Palát dvěma šestkami a pak Matouš Kurečka dvojkou pojistili výhru celku Snakes.

V opavském týmu tentokrát nikdo příliš nevyčníval, za zmínku stojí 11 doskoků Mirka Kvapila a trojková bilance 4/3 Jonáše Kavana. Škoda 8 zahozených šestek, ale to je už stálá bolest naší rezervy.

Snakes Ostrava - BK Opava B 74:69 (16:19 35:36 55:54)
Body: Zikl 17, Havlík 10, Jakel 10, Hošek 9, Palát 8, Lukáč 7, Kurečka Matouš 6, Říčka 6, Smolka 1 - Vlček 15, Kavan Jonáš 13, Slavík 7, Štěpánek 7, Žídek 7, Kukla Ondřej 6, Kvapil 5, Neugebauer 5, Martikán 3, Janoš 1; trojky: 23/9 - 20/7; dvojky: 42/17 - 39/17; TH: 18/13 - 22/14; doskoky: 34 - 45; chyby: 21 - 18; rozhodčí: Válek, Hecl

Opava je v prvoligové tabulce skupiny "Východ" na 8. místě a reálně jí hrozí boj o záchranu v nadstavbové skupině o udržení. V příštím kole bude sice již ve středu 24.1.2018 hostit od 19:00 hod. celek Synthesia Pardubice, kterému hrozí podobný osud, ale v posledním kole jede k suverénovi naší skupiny do Hradce Králové. Tabulka je ale kromě postavení Královských Sokolů v čele velice vyrovnaná, takže moudřejší budeme až po skončení bojů v základní skupině.