18. 11. 2018

1. LM: Rezerva vyšla v Ostravě naprázdno

Naše béčko nenavázalo na výhru s Pardubicemi a odvezlo si ze zápasu s celkem Snakes Ostrava vysokou prážku.

Přitom zápas pro svěřence Davida Klapetka, který měl z pendlů k dispozici jen Jirku Štěpánka, nezačal špatně. Skóre sice otevřel trojkou bývalý hráč Opavy Michal Palát, ale o pět minut později vedla Opava o 11 bodů. Hlavně zásluhou dvojice Palát, Bednář se ale do konce první čtvrtiny dostali do těsného vedení domácí.

Horší to už pro naše borce bylo ve čtvrtině druhé. Naši nezachytili začátek, za 7 minut dali pouze dva body, Snakes byli na koni a do kabin si nesli sedmnáctibodový náskok. Třetí dějství bylo vyrovnané, ale když se naši dostali na rozdíl 10 bodů, zaúřadoval opět včerejší trojkový král Bednář.

Poslední čtvrtina připomínala tu druhou. Domácí rychle natáhli své vedení na 20 bodů a to ještě zvýraznili v poslední trojminutovce, kterou vyhráli 14:2 a dokonali dílo opavské zkázy.

Dobrý výkon podal opět Kryštof Vlček (17 bodů, 6 doskoků, 3 asistence, val. 23), střelecky mu nejvíce sekundoval Dominik Janoš, jediný bod chyběl k double-double Jirkovi Štěpánkovi. V domácím dresu byl nejlepší Jaroslav Bednář s 21 body (trojky 8/5, val. 21).

Snakes Ostrava - BK Opava B 95:66 (24:22 49:32 70:56)
Body: Bednář Jaroslav 21, Palát Michal 15, Snopek Matěj 13, Jakel David 11, Lukáč Dominik 11, Zikl Jakub 9, Říčka Jan 6, Robenek Adam 5, Žák Dominik 4 - Vlček Kryštof 17, Janoš Dominik 13, Kopf Daniel 11, Štěpánek Jiří (10 doskoků) 9, Černý Kamil 6, Neugebauer Jan 5, Blaštík Jan 4, Týn Ondřej 1; trojky: 30/12 - 11/2; dvojky: 54/23 - 50/24; TH: 19/13 - 16/12; chyby: 19 - 17; doskoky: 45 - 41; rozhodčí: Večeřa, Dombrovský

Druhou polovinu základní části zahájí naše rezerva netradičně v neděli 25.11.2018 ve 14:30 hod., kdy bude hostit celek Sokol Šlapanice, který na jeho půdě v 1. kole porazili 90:85.