17. 03. 2018

1. LM: Rezerva zabrala

Po dvou porážkách naše rezerva zase zabrala a odnesl to pražský tým GBA.

Po dvou porážkách naše rezerva zase zabrala a odnesl to pražský tým GBA. V týmu Davida Klapetka se před zápasem se Svitavami přišli z áčka rozehrát kromě Lukáše Bukovjana a Jirky Štěpánka také Mirek Kvapil a Rosťa Dragoun a bylo to znát. Hosté mohli na úspěch pomýšlet pouze ve vyrovnané první čtvrtině.

První čtyři minuty druhého dějství ale naši ovládli poměrem 13:3 a získaný dvouciferný náskok už z rukou nepustili. Opavské vedení se ve druhém poločase přehouplo i přes dvacet bodů a o vítězi bylo jasno již dlouho před koncem zápasu.

Ve svém patnáctém prvoligovém startu si dvanáctý double-double zapsal Mirek Kvapil (17 bodů, 13 doskoků, val. 27), nejužitečnějším hráčem byl ale tentokrát Jiří Štěpánek (21 bodů, 9 doskoků, val. 30). Ani on ale nebyl nejlepším střelcem zápasu. Tím se stal Lukáš Bukovjan s 27 body (trojky 9/5, 8 asistencí, val. 25).

BK Opava B - GBA 91:73 (21:19 47:33 71:53)
Body: Bukovjan 27, Štěpánek 21, Kvapil 17, Dragoun 10, Janoš 5, Martikán 5, Pavlík 4, Kurečka Šimon 2 - Janošov 19, Allen 13, Zelizňák 10, Novotný 9, Pavelka 8, Mikyska 5, Javorský 4, Hrabovský 3, Randuška 2; dvojky: 46/27 - 50/22; trojky: 23/7 - 17/4; TH: 25/16 - 30/17; chyby: 27 - 19; doskoky: 47 - 40; rozhodčí: Kapaňa, Giecek; diváků: 50

V dalším kole jede naše rezerva do Plzně, doma se představí opět až 6.4.2018, kdy bude hostit celek Sokola Žižkov.