13. 04. 2018

1. LM: Rezerva zakončila sezónu porážkou

V posledním kole prvoligové skupiny play-out prohrálo naše béčko na palubovce Sokola pražského.

S týmem odcestovalo i trio Bukovjan, Štěpánek, Slavík, které se také postaralo o více než polovinu opavských bodů. V zápase od počátku vedli domácí, ale naši basketbalisté se vcelku drželi a ještě na počátku třetí čtvrtiny prohrávali po trojce Petra Martikána jen o 8 bodů.

Zbylou část tohoto hracího období ale naši ztratili poměrem 8:28 a bylo rozhodnuto. Poslední čtvrtina se pak již jen dohrávala. V opavském dresu si zahráli všichni a všichni také skórovali, což se dá označit za pozitivum "pražského výjezdu". Jinak ale mladý opavský tým zaostal za Sokoly ve všech herních činnostech.

Sokol pražský - BK Opava B 93:69 (24:16 45:34 73:45)
Body: Brůha 22, Hartig 15, Štěpánek Jan 13, Zach 12, Brix 11, Reimer 11, Čeněk 7, Gavenda 2 - Štěpánek Jiří 19, Slavík 13, Bukovjan 7, Janoš 7, Martikán 7, Kavan 5, Černý 4, Kopf 4, Kurečka Šimon 2, Žídek 1; dvojky: 54/28 - 45/18; trojky: 20/6 - 18/4; TH: 26/19 - 32/21; chyby: 26 - 23; doskoky: 52 - 37; rozhodčí: Hendrych, Eisner

Naše rezerva obsadila v prvoligovém ročníku 2017/18 konečné 18. místo. Prvoligovou příslušnost si tak zachovala, ale v přípravě na ročník příští čeká na realizační tým určitě hodně práce.