19. 11. 2017

1. LM: Rezerva zdolala lídra

Pro první porážku tohoto prvoligového ročníku si Královští Sokoli přijeli do Opavy.

Pro první porážku tohoto prvoligového ročníku si Královští Sokoli přijeli do Opavy. Sokoli dorazili jen s osmi hráči, David Klapetek měl tým kompletní. Po vyrovnaném úvodu se dostala Opava do vedení 19:10, ale to v závěru čtvrtiny ztratila. Naopak koncovka druhého hracího období vyšla domácím a do šaten se šlo za stavu 36:36, když pár desítek diváků zvedl svým ukázkovým dunkem Mirek Kvapil.

Úvod druhé půle ale ovládli Sokoli, šli až do devítibodového vedení, ovšem po trojce famózního Rosti Dragouna byl na konci čtvrtiny stav už jen 54:57. To opavské basketbalisty nakoplo a když Rosťa Dragoun potrestal technickou chybu hostů celkem 4 body, vedli necelé 4 minuty před koncem už o šest bodů. V nervózním závěru udrželi naši kluci nervy při trestných hodech a výhra byla na světě.

Excelentní zápas odehrál Rosťa Dragoun. K 34 bodům (trojky 10/6) přidal 11 doskoků, 5 zisků míče a 7 získaných faulů. Jeho koeficient užitečnosti se zastavil až na úctyhodném čísle 46. Skoro už tradiční double-double si připsal i Míra Kvapil (21 bodů, 13 doskoků, val. 28).

Názory trenéra Davida Klapetka nejen na zápas s Královskými Sokoly přineseme později v samostatném článku.

BK Opava B - Královští Sokoli 75:69 (19:20 36:36 54:57)
Body: Dragoun 34, Kvapil 21, Bukovjan 10, Štěpánek 5, Slavík 3, Vlček 2 - Andres 23, Ondřej Peterka 19, Jiříček 13, Malý 6, Mahler a Špaček 3, Švandrlík 2; trojky: 30/8 - 31/7; dvojky: 44/20 - 39/20; TH: 19/11 - 16/8; chyby: 21 - 23; doskoky: 49 - 44; rozhodčí: Vyplel, Sýkora; diváků: 75

Druhou polovinu základní části 1. ligy načnou naši basketbalité doma. V neděli 26.11.2017 se v opavské hale od 17:30 hod. utkají s týmem BCM Orli Prostějov, kterým mají vracet prohru 66:89.