18. 01. 2019

1. LM: Rezerva zkolabovala s Vysočinou

Výtečně rozehraný zápas měla naše rezerva, ale zkolabovala v poslední čtvrtině utkání s jihlavskou Vysočinou

Výtečně rozehraný zápas měla naše rezerva, ale zkolabovala v poslední čtvrtině utkání s jihlavskou Vysočinou. Utkání se přitom od počátku vyvíjelo příznivě. Vsočina se sice ujala vedení, ale domácí brzy otočili skóre a první dějství vyhráli o 12 bodů. Po vyrovnané druhé čtvrtině se v té další vedení Klapetkovy družiny vyšplhalo až na 21 bodů a vše se zdálo jasné.

Závěrečnou čtvrtinu načal trojkou Dominik Janoš, ale to byly poslední opavské body ze hry. Následovala neuvěřitelná dvacetibodová šňůra hostů, na kterou Opava reagovala jen z trestných hodů. Přesto jsme vedli ještě necelou minutu před koncem 85:84, ale závěr patřil Jihlavě, konkrétně Kočvarovi s Bubákem a hosté mohli slavit výhru, kterou asi po třech čtvrtinách nikdo z nich nečekal, zvláště když hráli pouze v sedmi.

V opavském dresu předvedl 29 body (trojky 10/5) střeleckou explozi Lukáš Bukovjan, k tomu přidal i 6 doskoků a 8 asistencí (val. 25). Svůj standard předvedl Kryštof Vlček, jediný doskok chyběl k double-double Danielu Kopfovi. Nejužitečnějším hráčem zápasu byl ale jihlavský Miroslav Krajcigr, kterému jediný doskok chyběl k triple-double (24 bodů, 11 asistencí, 9 doskoků, val. 39).

BK Opava B - BC Vysočina 85:89 (29:17 56:43 76:60)
Body: Bukovjan Lukáš 29, Vlček Kryštof 17, Janoš Dominik 12, Kopf Daniel 10, Štěpánek Jiří 9, Pavlík Mikuláš 4, Týn Ondřej 3, Žídek Dalibor 1 - Krajcigr Miroslav 24, Bubák Jiří 23, Maňák Ondřej 20, Kočvara Ondřej 13, Dokulil Jakub 5, Krmášek Dominik 4; dvojky: 41/18 - 58/33; trojky: 27/11 - 9/2; TH: 24/16 - 25/17; chyby: 21 - 20; doskoky: 32 - 45; rozhodčí: Kapaňa, Novák; diváků: 22

Prohrou si naše rezerva zkomplikovala boj o nadstavbovou skupinu B. V příštím kole zajíždí do Pardubic k zápasu se Synthesií, základní část zakončí doma s celkem Snakes Ostrava.