13. 10. 2018

1. LM: Rezerva Zlín nepřetlačila

V dalším kole první ligy hostila naše rezerva jednoho z favoritů skupiny Východ SKB Zlín.

David Klapetek se musel obejít bez nemocného Jirky Štěpánka, v dresu Zlína nenastoupil Petr Dokoupil. První body zápasu sice zaznamenal Kryštof Vlček, ale Zlín si postupně vypracoval jedenáctibodové vedení, které Opava do konce čtvriny stáhla. Druhé hrací období ale ovládla Opava, která po poločase po trojce Lukáš Bukovjana a 4 bodech Daniela Kopfa natáhla ve 22. minutě svůj náskok na 13 bodů.

Pak ovšem Zlín nastartoval motory, zbytek čtvrtiny vyhrál 27:10 a dostal se do vedení. V posledním dějství padl za 4 minuty pouhý jeden bod, když se obě strany potýkaly s přesností střelby. Dříve se vzpamatovali hosté, ale 3 minuty před koncem byl stav  77:78. Závěr ale zvládli lépe basketbalisté Zlína a vezou si z Opavy cenné vítězství.

V dresu Opavy předvedl po návratu z Číny střelecký koncert Lukáš Bukovjan (31 bodů (trojky 8/4), 6 asistencí, 7 získ. faulů, val. 31), výborně zahrál i Kryštof Vlček (17 bodů, 9 doskoků, 9 získ. faulů, val 30).

BK Opava B - SKB Zlín 83:87 (23:25 48:40 67:71)
Body: Bukovjan Lukáš 31, Vlček Kryštof 17, Slavík Jakub 12, Janoš Dominik 8, Neugebauer Jan 6, Žídek Dalibor 5, Kopf Daniel 4 - Krutílek Jan 24, Vošlajer Tomáš (15 doskoků) 16, Prášil Jaroslav 14, Ihring Michal 11, Nehoda David 11, Matějka Robin 6, Šušák Michal 5; dvojky: 46/20 - 52/28; trojky: 21/8 - 26/8; TH: 24/19 - 11/7; chyby: 18 - 20; doskoky: 37 - 49; rozhodčí: Holubek, Fanta; diváků: 68

V příštím kole jede naše rezerva do Nového Jičína, doma se opět představí 26.10.2018, kdy bude od 19:00 hod. hostit tým BCM Prostějov.