11. 03. 2018

1. LM: Rezerva ztratila další zápas

Po doslova zpackané koncovce si naše rezerva připsala další prvoligovou porážku.

Po doslova zpackané koncovce si naše rezerva připsala další prvoligovou porážku. Hosté ze Sokola Pražského přijeli pouze se sedmi hráči, naše trenérské duo Klapetek - Filip mělo z pendlů k dispozici trojici Bukovjan, Slavík, Štěpánek.

Ve vyrovnaném průběhu měli zpočátku většinou mírně navrch hosté, ale po tři čtvrtiny žádný z týmů nezískal větší náskok. Závěrečné dějství ale začala Opava devítibodovou šňůrou, dostala se do vedení 52:43 a zdálo se, že hostům docházejí síly. Opak byl ale pravdou.

Zatímco se domácí hráči předstihovali v tom, co lze všechno pod košem zahodit, hosté se rozstříleli z perimetru, v čemž se jim dosud nedařilo a minutu před koncem se dostali po trojce Hartiga do vedení, které ještě zdůraznil Čeněk. Opava už odpověď nenašla a výhra tak putuje do Prahy.

Nejlepším opavským hráčem byl Jakub Slavík (17 bodů, 12 doskoků, 3 zisky, val. 23), 9 asistencí si k 8 bodům a 5 doskokům připsal Lukáš Bukovjan, 15 bodů a 8 doskoků (a jeden ukázkový blok) zaznamenal Jiří Štěpánek.

BK Opava B - Sokol Pražský 59:63 (20:19 28:31 43:43)
Body: Slavík 17, Štěpánek 15, Bukovjan 8, Martikán 7, Janoš 6, Šimon Kurečka, Kopf a Žídek 2 - Hartig 20, Celina 13, Brůha 12, Zach 9, Čeněk 4, Reimer 3, Habily 2; dvojky: 49/16 - 45/22; trojky: 29/6 - 22/4; TH: 11/9 - 13/7; chyby: 18 - 12; doskoky: 50 - 49; rozhodčí: Čarnecký, Válek; diváků: 40

V dalším kole bude hrát naše rezerva opět doma, když bude v 5. kole skupiny play-out hostit pražský celek GBA. Utkání je na programu v opavské víceúčelové hale v pátek 16.3.2018 se začátkem v 19:00 hod.