21. 10. 2018

1. LM: Rezerva ztratila derby v koncovce

Nezvládnutý závěr dobře se vyvíjejícího zápasu stál naše béčko výhru v Novém Jičíně.

Kdysi slavná regionální derby mají teď svoji ozvěnu v druhé nejvyšší soutěži. Utkání začal lépe Nový Jičín, který se postupně dostal na +9. Pak ale Opava zabrala nakonec šňůrou 11 bodů v závěru vyhrála 1. čtvrtinu, když se činil hlavně Jakub Slavík. Druhé dějství vyznělo také pro Opavu, kterou držely hlavně útočné doskoky a Jakub Slavík, který v prvním poločase zaznamenal 20 bodů.

Ve třetí čtvrtině narostlo vedení Opavy až na 11 bodů, ale domácí postupně snižovali. Poslední dějství hosté neudrželi až osmibodové vedení, ale přesto minutu před koncem vedli o 5 bodů. Závěr ale nezvládli, Kelar dvěma trojkami a Jakubů dvěma šestkami dostali Nový Jičín do minimálního vedení a poslední útok už Opava v kýžené body nepřetavila.

Prim v zápase hrál Jakub Slavík, který k 36 bodům přidal i 5 doskoků, 3 zisky a 7 získaných faulů (val. 39). Výborný zápas odehrál i sedmnáctiletý Mikuláš Pavlík (10 bodů, 5 doskoků, 3 zisky, val. 17), tradičně spolehlivě zahrál Kryštof Vlček, kterému jediný doskok chyběl k double-double, ale dopustil se také 5 ztrát z 9 opavských.

BK Nový Jičín - BK Opava B 80:79 (19:22 39:45 55:58)
Body: Kelar Jan 22, Janík Tadeáš 17, Choleva Adam 13, Pindroch Lukáš 8, Leczo Jan 7, Jakubu Zdeněk 6, Hrabovský Martin 4, Omaník Jakub 3 - Slavík Jakub 36, Pavlík Mikuláš 10, Vlček Kryštof 10, Štěpánek Jiří 9, Janoš Dominik 5, Neugebauer Jan 5, Kopf Daniel 4; dvojky: 42/19 - 54/24; trojky: 22/12 - 15/4; TH: 7/6 - 24/19; chyby: 20 - 17; doskoky: 42 - 34; rozhodčí: Zatloukal, Novák; diváků: 250

V příštím kole bude naše rezerva hostit dosud neporažený tým BCM Orli Prostějov. Utkání se hraje v pátek 26.10.2018 se začátkem v 19:00 hod.