25. 11. 2018

1. LM: Šlapanice si vezou domů "kilo"

Na utkání s ostravskými Snakes rychle zapomněli naši "rezervisté" a rozstříleli doma brněnské Šlapanice.

Hosté přijeli jen se sedmi hráči, David Klapetek měl tentokrát k dispozici vyjma Kryštofa Vlčka "plnou palebnou sílu". Opava začala zápas sedmibodovou šňůrou a určila tak ráz utkání. Její náskok postupně narůstal a když si v závěru čtvrtiny vzal slovo 6 body v řadě Jirka Štěpánek, bylo to o dvacet. Druhá čtvrtina už sice nebyla taková jízda, přesto se šlo do šaten za stavu 57:30, když stoprocentní střelbu měl Jiří Štěpánek.

Ten byl při chuti i na začátku druhého poločasu, kdy dal prvních 6 bodů domácích a po trojce Kuby Slavíka se opavské vedení natáhlo již na 34 bodů. Tím bylo prakticky rozhodnuto a výsledek byl jen otázkou skóre. Čtyřicetibodový náskok Opavy sice v poslední čtvrtině, když ze základní pětky zůstal na palubovce pouze Lukáš Bukovjan, hosté stáhli na 26 bodů, ale to bylo vše. Stovku na cestu jim pak přibalil Jan Neugebauer.

Triple-double za 17 bodů, 10 doskoků a 10 asistencí si připsal Lukáš Bukovjan, jediný doskok chyběl k double-double nejužitečnějšímu hráči zápasu Jakubu Slavíkovi (trojky 6/4, val. 40), stoprocentní dvojkovou střelbu (10/10) měl Jirka Štěpánek. Nejlepším hráčem hostů byl se 14 body a 11 doskoky Michal Šulc.

BK Opava B - Sokol Šlapanice 102:72 (32:12 57:30 79:45)
Body: Slavík Jakub 31, Štěpánek Jiří 24, Bukovjan Lukáš 17, Janoš Dominik 7, Černý Kamil 6, Kopf Daniel 4, Kurečka Šimon 4, Žídek Dalibor 3, Neugebauer Jan 2, Pavlík Mikuláš 2, Týn Ondřej 2 - Šulc Michal 14, Vyroubal Martin 12, Strašák Jan 11, Vítkovič Boris 11, Rotrekl Jan 10, Štefek Adrián 8, Jokl Lukáš 6; trojky: 19/6 - 25/4; dvojky: 61/35 - 48/27; TH: 22/14 - 11/6; chyby: 15 - 16; doskoky: 48 - 38; rozhodčí: Fanta, Nehoda; diváků: 31

V příštím kole jede naše rezerva na palubovku celku Basketbal Olomouc, doma se představí opět v neděli 9.12.2018, kdy bude hostit od 16:00 hod. další olomoucký tým UP, u nějž vyhráli opavští basketbalisté ve 3. kole 94:85.