04. 02. 2018

1. LM: Sokoli Opavu přehráli po přestávce

V posledním zápase základní části 1. ligy mužů neuspěla naše rezerva na horké půdě Hradce Králové.

David Klapetek s Radkem Filipem měli z pendlů k dispozici tentokrát Lukáše Bukovjana a Jirku Štěpánka. Opava držela krok se suverénem minulých ročníků a lídrem toho letošního celý první poločas. Ještě ve 22. minutě byl stav nerozhodný 44:44, ale dalších 6 minut vyhráli Královští Sokoli 20:4 a o osudu zápasu bylo rozhodnuto.

V poslední čtvrtině pak domácí své vedení ještě navýšili a oplatili tak Opavě i s úroky porážku z 9. kola, která je zatím jejich jedinou v tomto ročníku. Zatímco Královští Sokoli budou i letos bojovat o účast v baráži o nejvyšší soutěž, na naši rezervu čeká boj o udržení v 1. lize.

Nejlepším opavským hráčem byl tentokrát Lukáš Bukovjan (21 bodů, 3 doskoky, 4 asistence, val. 17), sekundovali mu hlavně Jiří Štěpánek (19 bodů, 4 doskoky, val. 14) a Kryštof Vlček (8 bodů, 7 doskoků, val. 13). Mužem zápasu byl ale hradecký Peter Majerík s 25 body a 12 doskoky (val. 38).

Královští Sokoli - BK Opava B 98:69 (25:20 44:39 72:56)
Body: Majerík 25, Špaček 22, Peterka Ondřej 17, Žaba 14, Mahler 10, Šírek 4, Andres 2, Jiříček 2, Malý 2 - Bukovjan 21, Štěpánek 19, Vlček 8, Martikán 6, Neugebauer 5, Černý 4, Kavan Jonáš 4, Kukla Ondřej 2; dvojky: 59/40 - 47/20; trojky: 24/4 - 18/6; TH: 9/6 - 17/11; chyby: 18 - 17; doskoky: 47 - 34; rozhodčí: Baudyš, Záruba

Po základní části skončila Opava ve skupině Východ 1. ligy na předposlední 9. příčce s bilancí 7 - 11 a čeká ji skupina o udržení. O dalším programu rezervy vás budeme včas informovat.